آزاد راه قزوین - زنجان بازگشایی شد

قزوین- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین گفت: آزاد راه قزوین - زنجان که به علت بارش برف و کولاک شدید و به منظور حفظ ایمنی تردد کنندگان مسدود شده بود بازگشایی شد.

جواد حق لطفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آزادراه ساعت ۱۸ دیروز جمعه با شروع بارش برف و کولاک شدید از سوی پلیس راه مسدود و  تردد در این مسیر از طریق محور قدیم انجام می‌شد.

وی اظهار داشت: همچنین از عصر روز گذشته محورهای قزوین_ زنجان، قزوین_ بویین زهرا، قزوین _ رشت و  قزوین _همدان‌ به دلیل بارش شدید کولاک مسدود شده بود در حال بازگشایی هستند .

حق لطفی اضافه کرد: در حال حاضر عملیات برفی توسط راهداران در حال انجام است توجه به اینکه اولویت بازگشایی معابر، راه‌های اصلی هستند به همین لحاظ ۳۵۰ نیروی راهدار با بهره گیری از ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین اقدام به بازگشایی معابر اصلی، به خصوص آزادراه و بزرگ راه‌ها جهت تسهیل در امر تردد خودروهای عبوری هستند.

به گفته وی، هنگام فصل سرما از هموطنان درخواست داریم تا قبل از سفر و از طریق سامانه هوشمند ۱۴۱ وضعیت راه‌های کشور را جویا و سپس اقدام به انتخاب مسیر سفر خود کنند.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی و ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر بوده و یکی از پرترافیک‌ترین نقاط جاده‌ای کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha