امدادرسانی هلال‌احمر به ۵۳۸۰ نفر در ۱۷ استان متاثر از برف و کولاک 

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به ۵۳۸۰ نفر در ۱۷ استان متاثر از برف و کولاک  خبر داد و گفت: با تلاش امدادگران و نجاتگران  ۱۹۷۵ نفر از در راه ماندگان در برف و کولاک اسکان اضطراری یافتند و دو زن باردار نیز به بیمارستان منتقل شدند. 

مهدی ولی‌پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: در برف و کولاک ۲۲ و ۲۳ اسفند ماه، هموطنان در ۱۷ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین،گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی و همدان متاثر از برف و کولاک بوده اند.

وی ادامه داد: در این مدت ۸۵ عملیات امداد و نجات انجام شده است، ۴۷۳ نیروی امدادی در قالب ۱۴۷ تیم عملیاتی و با به کارگیری ۱۲۹ دستگاه خودرو به ۵۳۸۰ حادثه دیده امدادرسانی کرده اند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر توضیح داد: علاوه بر انتقال ۲ زن باردار از استان های قزوین و آذربایجان غربی به مراکز درمانی، ۱۹۷۵ نفر از آسیب دیدگان به صورت اضطراری اسکان داده شدند و ۳۸۰ بسته غذایی میان متاثران توزیع شد.

ولی پور  از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

وی اعلام کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha