برف و کولاک محورهای شمالی دامغان به استان مازندران را مسدود کرد

سمنان- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان گفت: محور ارتباطی دیباج به گلوگاه و محور دامغان به کیاسر به دلیل بارش برف و کولاک شدید مسدود شد.

حسین ابوطالبی شامگاه جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: بارش برف و کولاک شدید از عصر امروز در محورهای شمالی دامغان آغاز و موجب بسته شدن محورهای شمالی شهرستان شد.

وی اضافه کرد: بارش برف شدید در محورهای شمالی شهرستان علاوه بر مسدود کردن محورها، روند تردد در دیگر حوزه های برف گیر دامغان را نیز با کندی مواجه کرده است.

ابوطالبی تصریح کرد: تردد در محور گردنه آهوان در مسیر دامغان- سمنان فقط با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است و هم اکنون، گشت های راهداری در محورهای مذکور در حال انجام وظیفه و خدمت رسانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: نمک پاشی و استفاده از خودروهای برف‌روب برای کنارزنی برف در جاده های اصلی و خدمت رسانی به مسافران در راه‌مانده در گردنه های خطرناک محورهای دامغان از اقدام‌های در حال انجام‌ است.

ابوطالبی ادامه داد: باتوجه به پیش‌بینی کاهش دما در روزهای پایانی سال ۹۹ و احتمال کولاک شدید، مردم تا جای ممکن از تردد غیرضروری بپرهیزند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان گفت: چنانچه مسافران قصد سفر یا عبور از مناطق سردسیر و برف گیر را دارند، زنجیرچرخ، لباس گرم و تغذیه کافی، به همراه داشته باشند و با سوخت کامل خودرو در این مناطق تردد کنند.

به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان دارای ۹۶۵ کیلومتر راه اصلی و فرعی و روستایی می باشد که ۸۸ درصد آن آسفالت و بقیه خاکی است، از این میزان ۳۰۰ کیلومتر جاده برف‌گیر در حوزه شهرستان دامغان شناسایی شده است.

مردم قبل از سفر برای اطلاع از وضعیت جاده ها، می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.۱۴۱.ir مراجعه و یا با تلفن گویای ۱۴۱ تماس بگیرند.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha