یاد شهدا مقوم وحدت است

کرمانشاه - ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، توجه و اهتمام جریانات سیاسی درون نظام اسلامی به شهدا و یادگارانشان را مقوم وحدت در جامعه دانست.

«حسین خوش‌اقبال» جمعه شب در پیامی به مناسبت ۲۲اسفند روز بزرگداشت مقام شهدا، اظهار داشت: نوشتن از شهدا و قدم زدن در مکتب شهادت که ژرفایی به پهنای تاریخ شیعه اثنی عشری دارد کاری بسیار سخت است چرا که برای نوشتن هر سطر؛ ناخودآگاه دوستان و عزیزانی در ذهن می آیند که به دور از همه تعلقات محیطی، اشک را از دیده گان حسرت بار جاری می کنند.

وی در ادامه پیام خود نوشت: فرشتگانی که زمان کوتاهی در قامت انسان، روی این کره خاکی قدم زدند و هر لحظه برای رسیدن به معبود خود، بی قرار بودند و در زمان  پرواز به سوی یار؛ ( ثم الیه ترجعون ) بودند. اکنون ما ماندیم و کوله باری از یاد و خاطر آن عزیزان جان که اکنون در نبودنشان به سختی نفس می کشیم.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه پیام خود آورده است: آری ؛ شهدا ؛ نظر به وجه الله داشتند و برای رسیدن به یار؛ زمین را قفسی برای خود میدیدند.

خوش اقبال افزود: شهدا از هر چه داشتند گذشتند چرا که اساسا زنجیرهای نفس خود را گسسته بودند و برای رسیدن به معبود خود؛ هیچ معبری را جلوی خود نمیدیدند. از آنها امروز نام و نشانی باقی مانده و حتی پدران و مادران شهدا نیز بتدریج از میان ما کوچ کردند و به دیدار حق شتافتند هر چند که نباید از توجه و سرکشی به یادگاران باقی مانده شهدا غافل شد. 

در ادامه پیام معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه آمده است: امروز ایران؛ قدرت عظمت و شکوه خود را مدیون شهدایی است که با سلاح غیرت و اخلاص از این مرز و بوم دفاع کردند. 

خوش اقبال تصریح کرد: غیرت و اخلاص بن مایه بنیاد ایستادگی و مقاومت ۴۲ ساله در مقابل تمام دسیسه ها، شیطنت ها و خیالهای خامی بوده که عمر انقلاب اسلامی را کوتاه دیدند. 

او اظهار داشت: امروز نیز سلاح های با برکت و هویت ساز غیرت و اخلاص باید مورد توجه تمام جریانات و گرایشات سیاسی درون نظام قرار بگیرد تا فارغ از تمنیات جناحی و فراتر از هر رقابت سیاسی، حافظ امنیت ملی و مصالح نظام اسلامی باشند. شهدا پیام و رسالتی ملی داشتند و ارزان مایگی است اگر که پیام شهدا خرج خواسته ها و رقابت های سیاسی و جناحی شود.  

وی در ادامه خاطر نشان ساخت:  از این رو سو استفاده از نام و یاد شهدا را به نوعی خیانت به آرمانهای بزرگ و غرورآفرینشان میدانیم.

او گفت: مطمئنا انتظار شهدای عزیز که هستی خود را فدای ماندگاری انقلاب اسلامی کردند ،حفظ آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی و امام راحل  و وحدت جریانهای سیاسی حول محور امنیت و مصالح ملی است.

وی در پایان افزود: باشد که ان شا الله بتوانیم رهروان شایسته و بایسته ای برایشان در حفظ آرمانها و ارزشهای انقلاب و فرامین امان راحل و رهبر معظم انقلاب باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =