۲۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 84261352
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

البرز در هفته ای که گذشت

کرج - ایرنا - هفته گذشته ( شانزدهم تا بیست و دوم تا اسفند) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در استان البرز رخ داد که مهم ترین آنها گشایش ۴۳ مرکز مثبت زندگی ویژه مددجویان بهزیستی با پیام رییس جمهوری و همزمان با سراسر کشور بود.

استاندارد سازی مدارس شاهد کشور با جدیت دنبال می شود،برگزار نشدن لیگ استانی پارکور به دلیل نبود زیر ساخت ها در البرز،البرز پنج هزار بسته حمایتی به سیستان و بلوچستان ارسال کرد، تست کرونا در فرودگاه پیام البرز انجام می شود، پیشنهاد ایران برای فوتسال مجازی دانش آموزی درقاره آسیا پذیرفته شد،کرونا برگزاری مسابقات ورزشی مجازی دانش آموزی را درایران رقم زد،وضعیت معیشتی مستمری بگیران تامین اجتماعی بهبود می یابد،برنامه های توسعه ای دولت در البرز به خوبی اجرایی شد،مسدود شدن یک صفحه اینترنتی ناشناخته با دستور دستگاه قضایی در البرز،انعکاس بین‌المللی دستاوردهای پژوهشگران ایرانی در حوزه غذاهای هوشمند،تیم فوتسال دانش آموزی البرز قهرمان مسابقات کشوری شد،بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی فردیس سال ۱۴۰۰ بهره برداری می شود،واکسیناسیون کرونا امدادگران اورژانس البرز آغاز شد، خبرنگاران ایرنا البرز در جشنواره ابوذر برتر شدند، شکستن تحریم ها نیازمند اصلاح قوانین اقتصادی در کشور است،لیگ بین المللی اسکی آلپاین به میزبانی البرز آغاز شد،۴۳ مرکز مثبت زندگی ویژه مددجویان بهزیستی در البرز گشایش یافت، تمام تعهدات دولت در پروژه بزرگراه شمالی کرج اجرایی شده است،دفاتر مثبت زندگی گامی بزرگ برای خدمات رسانی به جامعه هدف بهزیستی است، ۲۸۷ هزار نوزاد و کودک کشور از معلولیت نجات یافتند، ۴۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی کشور توسط شستا در حال انجام است،قطار شهری کرج خرداد ۱۴۰۰ افتتاح می شود،ازدحام مردم، آتش کرونا را در البرز شعله ور کرد، میزان بارش های البرز ۶۳ میلی متر کاهش یافت، گلزار شهدای ‌کرج با پیام رییس جمهوری رونمایی می شود،واکسیناسیون کرونا به خانه سالمندان البرز رسید،رکورد کشوری شنا سوئدی توسط ورزشکار البرزی شکسته شد،۳۰ هزار هکتار از اراضی کشور به زراعت چوب اختصاص یافت،توزیع بیش از پنج هزار تن کالای اساسی در ایام پایانی سال در البرز، ۲۵ زندانی جرائم غیر عمد در البرز آزاد شدند،۱۸۱ نفر از داوطلبان شورای شهر البرز ثبت نام کردند،فرصت حضور قانونی در انتخابات برای همه فراهم شود ازجمله مهم ترین عناوین خبری البرز در هفته گذشته بود.

استاندارد سازی مدارس شاهد کشور با جدیت دنبال می شود

 مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: استاندارد سازی مدارس شاهد به منظور ارتقای کیفیت برنامه های آموزشی، پرورشی و اجرایی با جدیت دنبال می شود.

محمدرضا رزاقی  در نشست کارگاه استاندارد سازی و سبک منسجم مدارس شاهد استان البرز که در دبیرستان شاهد ایثارگران آموزش و پرورش ناحیه یک کرج برگزار شد، اظهارداشت: این موضوع مهم لازم است درهمه مدارس شاهد کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه نقشه راه آموزش مدارس بر اساس سند تحول بنیادین و ساحت های شش گانه آن برنامه ریزی و تدوین شده است، خاطرنشان کرد: برنامه امروز هم به منظور بررسی میزان پیشرفت و موانع پیش روی استاندارد سازی و اجرای شناسنامه فعالیت های مدارس شاهد درحال اجراست.

برگزار نشدن لیگ استانی پارکور به دلیل نبود زیر ساخت ها در البرز

دبیر کمیته پارکور هیات انجمن های ورزشی البرز گفت: رقابت های لیگ استانی به دلیل نبود زیر ساخت ها از جمله نداشتن پارک پارکور، زمین اختصاصی و نبود سالن های استاندارد چندماه است که برگزار نشده است.

سروش پارسادر گفت وگو با ایرنا افزود: برگزار نشدن رقابت های استانی در البرز در حالی اتفاق افتاده که این استان بیشترین قهرمان را در این رشته دارد و فعالیت البرز از سال ۸۳ شروع شده و بزرگترین فستیوال های کشوری نیز در کرج برگزار شده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش :البرز پنج هزار بسته حمایتی به سیستان و بلوچستان ارسال کرد

مدیر کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج در مرحله اول طرح حامی پنج هزار بسته معیشتی- تحصیلی به استان سیستان و بلوچستان ارسال کرد.

سالار قاسمی در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: کمک های مردمی آموزش و پرورش ناحیه  چهار کرج به آموزش و پرورش نیمروز استان سیستان و بلوچستان بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج به عنوان خواهرخوانده ی شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: طرح حامی یا خواهر خواندگی مدارس در سال ۹۷ توسط دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اجرایی شد

تست کرونا در فرودگاه پیام البرز انجام می شود

 تست کرونا با هدف پیشگیری هر چه بیشتر از شیوع این ویروس و ارتقای سلامتی مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی در فرودگاه بین المللی پیام البرز انجام می شود.

به گزارش  روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز، با استقرار کارشناسان بهداشت و با توجه به الزامی شدن تست سریع کرونا برای مسافران به مبدا اهواز و بالعکس، کار نمونه گیری و انجام این تست به صورت رایگان در فرودگاه پیام انجام می شود.
با توجه به اینکه هم اکنون پروازها به مقصد اهواز و بالعکس از فرودگاه بین المللی پیام هر هفته و به صورت مرتب در حال انجام است،  انجام این تست توسط کارشناسان بهداشت از کلیه مسافران ورودی و خروجی گرفته تا اطلاع ثانوی ادامه دار خواهد بود.

رییس فدراسیون دانش آموزی کشور:پیشنهاد ایران برای فوتسال مجازی دانش آموزی درقاره آسیا پذیرفته شد

رییس فدراسیون دانش آموزی کشوراعلام کرد: پیشنهاد ایران برای برگزاری مسابقات فوتسال مجازی دانش آموزان درمجمع عمومی فدراسیون قاره آسیا پذیرفته شد.

حسین بابویی درگفت و گو با ایرنا در کرج اظهارداشت: پیشنهاد ایران برای برگزاری مسابقات فوتسال دانش آموزی ۲ ماه قبل به فدراسیون فوتبال مدارس آسیا همراه با جزئیات فنی- اجرایی آن ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه این پیشنهاد مورد تائید کمیته فنی فوتسال آسیا قرار گرفت، خاطرنشان کرد: این پیشنهاد مهم سپس درمجمع عمومی فدراسیون مدارس قاره آسیا مطرح شد که پس از دفاع خوب یکی از اعضای کمیته فنی که مالزیایی بودند به رای گذاشته شد.

رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور:کرونا برگزاری مسابقات ورزشی مجازی دانش آموزی را درایران رقم زد

رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشورگفت: تداوم شیوع ویروس کرونا، برگزاری مسابقات ورزشی مجازی دانش آموزی را به صورت فنی - اجرایی درایران رقم زد.

حسین بابویی درآیین اختتامیه مسابقات طناب زنی و فوتسال دانش آموزی کشورکه دربسترشبکه شاد درباشگاه پیشکسوتان کرج برگزارشد، افزود: از یازدهم اسفندماه سال جاری شاهد بزرگترین رویداد ورزشی غیرحضوری دانش‌آموزان کشوربه میزبانی استان البرزشدیم.

وی خاطرنشان کرد: خرسندیم که چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی را پشت سر گذراندیم و امیدواریم برای بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب ره پویان شایسته‌ای باشیم.

وضعیت معیشتی مستمری بگیران تامین اجتماعی بهبود می یابد

 سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز اعلام کرد که با مصوبه دیروز مجلس شورای اسلامی وضعیت معیشتی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از جمله در البرز بهبود می یابد.

ابوالحسن قورچیان  به ایرنا گفت: پرداخت حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی این امکان را به وجود می آورد تا حلقه متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان تکمیل شود.

وی ادامه داد: اگرچه بخشی از طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی  در سال جاری اجرا شد اما این قشر انتظار داشتند که همچون سایر بازنشستگان از مزایای همسان برخوردار شوند.

معاون رییس جمهوری :برنامه های توسعه ای دولت در البرز به خوبی اجرایی شد

 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: استان البرز برنامه های دولت توسعه ای دولت به خوبی اجرا کرده و همگام با این برنامه پیش رفته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری البرز، محمد باقر نوبخت در دیدار عزیزاله شهبازی استاندار البرز که در محل سازمان برنامه و بودجه کشور صورت گرفت با بیان اینکه این استان در سیاست های ملی جایگاه ویژه ای دارد، افزود:  زیرساخت های استانی در حوزه هایی از جمله راه سازی مانند ریلی، جاده ای و هوایی  ارتقا یافت که این توفیقات جای خرسندی دارد.

مسدود شدن یک صفحه اینترنتی ناشناخته با دستور دستگاه قضایی در البرز

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: یک صفحه اینترنتی با هویت ناشناخته برای پیشگیری از کلاهبرداری و جرم با ورود دادستانی در این استان مسدود شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری البرز، حسن مددی با تاکید بر هوشیاری کاربران فضای مجازی در خصوص لینک‌های ارسالی به آن‌ها در انواع شبکه‌های اجتماعی افزود: طی روزهای در یکی از پیام رسان های خارجی پیامی با اکانت کاربر قربانی برای فریب نزدیکان وی با این مضمون ارسال می شد که « با جواب دادن به چند سؤال برنده یک جایزه رایگان شدم شما هم اقدام کنید».

انعکاس بین‌المللی دستاوردهای پژوهشگران ایرانی در حوزه غذاهای هوشمند

مرجع بین‌المللی «غذاهای هوشمند» در گزارشی به دستاوردهای محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی مستقر در کرج در زمینه توسعه گیاهان هوشمند سازگار با تغییرات اقلیمی در ایران پرداخت.

به گزارش  روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، مرجع بین‌المللی «غذاهای هوشمند» در گزارش خود ضمن بازنشر مصاحبه ویدیویی دکتر بابک ناخدا، رییس بخش فیزیولوژی مولکولی پژوهشگاه که هدایت تحقیقات این حوزه را در پژوهشگاه برعهده دارد به نقش محوری گیاهان زراعی فراموش شده مانند ارزن در مقابله با تغییرات اقلیمی، رونق کشاورزی و بهبود معیشت کشاورزان ایرانی پرداخته است.

تیم فوتسال دانش آموزی البرز قهرمان مسابقات کشوری شد

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که تیم فوتسال دانش آموزان این استان قهرمان مسابقات غیر حضوری دانش آموزی کشوری شد.

سالار قاسمی در گفت و گو با ایرنا افزود: در سی و هفتمین دوره رقابت های ورزشی غیرحضوری دانش آموزان کشور، تیم فوتسال پسران متوسطه دوره اول آموزش و پرورش ناحیه سه کرج با کسب مقام اول قهرمان کشور شد.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات مقام دوم و سوم را تیم های خراسان رضوی وفارس به خود اختصاص دادند.

بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی فردیس سال ۱۴۰۰ بهره برداری می شود

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز اعلام کرد بیمارستان دولتی ۲۶۰ تختخوابی شهرستان ۶۰۰ هزار نفری فردیس در خرداد ماه ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

 علی درویش‌پور  در بازدید از روند و پیشرفت فیزیکی بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی در حال ساخت شهرستان فردیس افزود: نشست شورای فنی استان البرز به صورت مستمر برگزار و وضعیت پروژه های استان رصد و پایش می شود و اگر اختلافی بین دستگاههای اجرایی استان با پیمانکاران وجود دارد، پیگیری می شود.

وی اظهار داشت: سعی بر این است که اغلب نشست های شورای فنی استان را به جای اینکه در محل استانداری برگزار شود به صورت نوبت سر پروژه ها و کارگاهی برگزار می شود در کنارموضوعاتی که در دستور کار است وضعیت پروژه را به صورت خاص دنبال می کنیم.

واکسیناسیون کرونا امدادگران اورژانس البرز آغاز شد

 رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که واکسیناسیون کرونا امدادگران اورژانس این استان به عنوان سربازان خط مقدم مقابله با کرونا از امروز دوشنبه آغاز شد.

دکتر مهرداد بابایی لحظاتی پیش به خبرنگار ایرنا گفت : با توجه به اینکه امدادگران اورژانس درخط مقدم  امدادرسانی به بیماران کرونایی هستند، پس از واکسیناسیون کارکنان درمان ، اکنون نوبت ایمن سازی این گروه از جامعه درمانی و امدادی بوده که با سرعت انجام خواهد شد.

وی بیان داشت : از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون امدادگران اورژانس البرز به بیش از ۲۴ هزار بیمار کووید ۱۹ امداد رسانی کرده اند.

خبرنگاران ایرنا البرز در جشنواره ابوذر برتر شدند

۲ تن از خبرنگاران ایرنا در پنجمین جشنواره بسیج رسانه ابوذر استان البرز رتبه های برتر را کسب کردند.

در این جشنواره وحیده عسکری در بخش گزارش با عنوان « شعاع ۱۲۰ کیلومتری و شوک مالیاتی به صنعتگران» رتبه اول را کسب کردند.

همچنین مژگان السادات سجادی در بخش تیتر با عنوان «سگ گردانی تنفنن یا مزاحمت» توانست در پنجمتیم فوتسال دانش آموزی البرز قهرمان مسابقات کشوری شدین جشنواره بسیح رسانه البرز حائز رتبه برتر شود.

شکستن تحریم ها نیازمند اصلاح قوانین اقتصادی در کشور است

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز اعلام کرد که شکستن حصار تحریم ها در گرو اصلاح برخی قوانین اقتصادی در زمینه تولید و صادرات کشور است.

یدالله مالمیردر گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: کارآفرینان صنایع نساجی، پوشاک و محصولات چرمی و سایر تولیدات در انتظار رفع دست انداز های غیر طبیعی در مسیر رونق تولید و صادرات هستند تا با سرمایه های کلان وارد صحنه تولید شوند.

وی مهمترین دغدغه و نگرانی کارآفرینان نسبت به سرمایه گذارای های کلان در صنایع نساجی و پوشاک را  وجود ابهام در پیش بینی ها نسبت به آینده عنوان کرد.

لیگ بین المللی اسکی آلپاین به میزبانی البرز آغاز شد

لیگ بین المللی اسکی آلپاین  به میزبانی پیست بین المللی دیزین استان البرز آغاز شد.

مدیر داخلی پیست بین المللی دیزین البرز به خبرنگار ایرنا گفت: این دوره از رقابت ها به مدت سه روز و با حضور ۳۵ ورزشکار در ۲ بخش آقایان و بانوان در حال برگزاری است.

صادق کلهر افزود: ورزشکارانی از کشورهای ارمنستان، ترکیه و استان های البرز، تهران، فارس و اصفهان  در این رقابت ها حضور دارند.

با پیام رییس جمهوری:۴۳ مرکز مثبت زندگی ویژه مددجویان بهزیستی در البرز گشایش یافت

همزمان با سراسر کشور، ۴۳ مرکز مثبت زندگی ویژه مددجویان بهزیستی  با پیام ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری اسلامی ایران در استان البرز گشایش یافت.

اسدالله حیدری  مدیرکل بهزیستی استان البرز در حاشیه آیین افتتاح این مراکز ، اظهار داشت:  موقعیت مکانی  این مراکز برحسب توزیع جغرافیایی جمعیت هدف، پس از آمایش در ۴۳ محله شهری و روستایی استان  تعیین شده است .

وی ادامه داد: هر مرکز به حدود  یک هزارو ۸۰۰  مددجوی بهزیستی سرکشی و رسیدگی می کند و در مجموع  بیش از ۲۰ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۸۱ هزار نفر از محروم ترین و نیازمندترین افراد  جامعه شامل سالمندان ، معلولان و زنان سرپرست خانوار به طور مداوم خدمت دریافت خواهند کرد.

تمام تعهدات دولت در پروژه بزرگراه شمالی کرج اجرایی شده است

استاندار البرز گفت: طبق تعهد شهردار مقرر شد که در خرداد ماه سال آینده یک محور عبوری از بزرگراه شمالی باز شود و در این راستا تمامی تعهدات دولتی انجام شده است.

عزیزاله شهبازی  در بازدید از روند پیشرفت پروژه کمربندشمالی کرج با اشاره به اینکه برای سرعت بخشی به کار، هر هفته نظارت میدانی از این پروژه داریم، افزود: هم افزایی و تعامل بسیار خوبی در سطح استانی و ملی برای تسریع در بهره برداری از این پروژه مهم شکل گرفته است.

وی ادامه داد: تکمیل یکی از بزرگترین ابنیه این پروژه به طول ۳۰۰ متر و ارتفاع ۳۵ متر از زمین، به خوبی طی شده  و در مراحل پایانی قرار دارد.

استاندار البرز:دفاتر مثبت زندگی گامی بزرگ برای خدمات رسانی به جامعه هدف بهزیستی است

 استاندار البرز گفت: راه اندازی دفاتر مثبت زندگی علاوه بر سهولت در خدمات رسانی برای مردم و سازمان ها موجب اشتغالزایی قابل توجهی نیز شده است.

عزیزاله شهبازی  در در مراسم افتتاح همزمان ۲ هزارو۴۰۰  مرکز خدمات بهزیستی (+زندگی) در سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس توسط رییس جمهوری اسلامی ایران که سهم البرز تعداد ۴۳ مرکز است، افزود: استان  در چند سال اخیر در بخش های مختلف توانمند سازی معلولان و افراد آسیب دیده توانسته بسیار موفق عمل کند و رتبه های خوبی نیز در کشور کسب کرده است.

وزیر تعاون : ۲۸۷ هزار نوزاد و کودک کشور از معلولیت نجات یافتند

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرح غربالگری کودکان و نوزادان در کشور گفت :  با اجرای این طرح در سال های اخیر از معلولیت ۲۸۷ هزار نوزاد و کودک جلوگیری شد.

محمد شریعتمداری در حاشیه بازدید از خط ۲ متروی کرج که با مشارکت شرکت سابیر و ابسته به سازمان تامین اجتماعی در دست ساخت است ، افزود: با اجرای طرح غربالگری

این تعداد نوزاد و کودک که دارای نوعی مشکل جسمی بودند از  نابینایی ، کم بینایی و ناشنوایی آنان جلوگیری به عمل آمد.

وزیر تعاون :۴۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی کشور توسط شستا در حال انجام است

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشارکت شرکت پشتیبانی شستا وابسته به سازمان تامین اجتماعی در طرح های عمرانی کشور گفت : این مجموعه اکنون تعداد زیادی پروژه عمرانی در زمینه های مختلف مانند راه و سدسازی به ارزش ۴۰ هزار میلیارد تومان در دست اجرا دارد.

محمد شریعتمداری  در حاشیه بازدید از پروژه ۲ قطار شهری کرج که توسط شرکت سابیر و ابسته به شستا در دست ساخت است ، افزود: شرکت پشتیبانی شستا اکنون پروژه های متعددی در دست اجرا دارد و این مجموعه طی ۲ سال اخیر موفقیت های بزرگی در زمینه انجام پروژه های عمرانی و اقتصادی کشور داشته است.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : اکنون پروژه هایی مانند سد مخزنی «چم شیر» استان کهگیلویه و بویر احمد توسط شرکت سابیر  وابسته شستا در حال انجام است.

قطار شهری کرج خرداد ۱۴۰۰ افتتاح می شود

 مدیرعامل شرکت سابیر مجرِی پروژه خط ۲ قطار شهری کرج اعلام کرد که قطعه نخست خط ۲ قطار شهری کرج خرداد ماه سال ۱۴۰۰ بهره برداری می شود.

سیدعلیرضا سجادی  در حاشیه بازدید محمد شریعتمداری وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از پروژه خط ۲ قطار شهری کرج افزود:  قطعه نخست خط ۲ قطار شهری کرج به طول حدود ۶.۵ کیلومتر اکنون در حال ریل گذاری و نصب تجهیزات است.

وی بیان داشت: تلاش ها براین است تا قطعه نخست پروژه قطار شهری کرج بین ۴۵ متری گلشهر تا چهار راه طالقانی تکمیل و آماده خدمات دهی به شهروندان کرجی شود.

ازدحام مردم، آتش کرونا را در البرز شعله ور کرد

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز با اشاره به شلوغی بازارها و مراکز خرید در ایام پایانی سال گفت : ازدحام مردم در این مکان ها بار دیگر، آتش کرونا را در این استان شعله ور کرده است.

دکتر علیرضا سلیمانی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بررسی آمارها بیانگر میزان افزایش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و شمار بستری شدگان و مرگ و میر ناشی از آن در استان است.

وی ادامه داد: بر این اساس طی ۲ روز گذشته شمار بستری شدگان کووید ۱۹ در البرز به بالای ۳۰۰ نفر رسیده که نگران کننده است .

مدیرکل هواشناسی : میزان بارش های البرز ۶۳ میلی متر کاهش یافت

 مدیرکل هواشناسی استان البرز اعلام کرد که میزان بارش ها از ابتدای مهرماه امسال (ابتدای سال آبی ) تا هجدهم اسفندماه جاری ۶۳.۳ میلی متر نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد.

آرش بهاروند احمدی  به خبرنگار ایرنا گفت : از ابتدای مهرماه سال جاری تا هجدهم اسفند ماه ۲۱۹.۶ میلی متر بارندگی در استان البرز ثبت شده که این بارندگی سال گذشته ۲۸۱ میلی متر بوده است.

وی ادامه داد: میزان بارندگی امسال  استان البرز در مقایسه با بلند مدت نیز پنج میلی متر کمتر نشان می دهد.

گلزار شهدای ‌کرج با پیام رییس جمهوری رونمایی می شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز اعلام کرد: آیین رونمایی از گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج روز پنجشنه هفته جاری با پیام ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

سلیمان رستمیان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تسلیت سالروز شهادت باب الحوائج امام موسی کاظم (ع)، با بیان اینکه عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در دنیا به برکت خون شهداست، گفت: مهمترین و محوری ترین برنامه هفته بزرگداشت شهدا در سال جاری آیین رونمایی از گلزار شهدای امام زاده محمد (ع) است که روز پنجشنبه ۲۱ اسفندماه از ساعت ۱۰صبح همزمان با عید مبعث با حضور مسوولین لشگری و کشوری و با پیام ویدئو کنفرانسی رییس  جمهوری برگزار خواهد شد.

واکسیناسیون کرونا به خانه سالمندان البرز رسید

مدیرکل بهزیستی استان البرز از آغاز واکسیناسیون کرونا در مراکز نگهداری سالمندان این استان خبرداد.

اسدالله حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که یک هزار و ۴۰۰ سالمند در ۲۰ مرکز نگهداری این استان واکسن کرونا دریافت می کنند.

وی ادامه داد: استان البرز دارای ۱۳ مرکز معلولان ذهنی ، یک مرکز جسمی-حرکتی ، ۱۸ مرکز اعصاب و روان و ۲ مرکز خانه های کوچک ذهنی است که طرح واکسیناسیون کرونا به تدریج در تمام این بخش انجام خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی البرز اظهار داشت: یک هزارو ۷۰۳ نیروی امدادگر بهزیستی  در مراکز  نگهداری سالمندان و معلولان به این افراد خدمات رسانی می کنند .

رکورد کشوری شنا سوئدی توسط ورزشکار البرزی شکسته شد

رکورد کشوری شنا سبک سوئدی با ۲ انگشت به همراه وزنه ۱۵ کیلوگرمی توسط ورزشکار البرزی شکسته شد.

سرپرست هیات ورزش های همگانی البرز در گفت وگو با ایرنا گفت: ۲۷ حرکت صحیح شنای سوئدی در یک دقیقه توسط بهروز جلیلوند ورزشکار هیات ورزش های همگانی استان توسط داوران ثبت رکورد انجمن ثبت رکورد فدراسیون ورزش های همگانی ثبت شد.

محمد اسفندیاری با بیان اینکه رکورد  این سبک در کشور ۲۲ حرکت بود، افزود: همچنین رکورد حرکت شنا فلوتینگ( شنا درجا به صورت عمودی) توسط ورزشکار البرزی شکسته شد.

۳۰ هزار هکتار از اراضی کشور به زراعت چوب اختصاص یافت

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: ۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی کشور به زراعت چوب اختصاص یافت که در ۱۱ ماهه سال جاری ۲۲ هزار هکتار آن محقق شده است.

مسعود منصور  در ششمین روز از هفته منابع طبیعی با حضور در همایش هفته منابع طبیعی در سالن امام خمینی (ره) پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج، به حمایت از سرمایه گذاران در جنگلداری و توسعه جنگل ها اشاره کرد و افزود: در عرصه های منابع طبیعی هر نوع اقدام در حوزه های  توسعه ، احیا و بهره برداری مستلزم  ارائه طرح است و باید مجری ذیصلاح داشته باشد.

وی با بیان اینکه بیشترین مجریان جوامع بهره بردار، تشکل ها و تعاونی ها به عنوان سرمایه گذاران هستند، اظهار داشت: در حوزه گیاهان دارویی بستر لازم برای سرمایه گذاری فراهم است به طوریکه این اقدامات علاوه بر حفظ آب و خاک سازگار با مسایل زیست محیطی و منابع طبیعی است.

توزیع بیش از پنج هزار تن کالای اساسی در ایام پایانی سال در البرز

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با اشاره به توزیع بیش از پنج هزار تن کالای اساسی در ایام پایانی سال گفت: برنج وارداتی، قند، شکر، روغن، گوشت قرمز منجمد، گوشت مرغ گرم و منجمد با نرخ مصوب در ایام پایانی سال توزیع می شود.

رامین ربیعی در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه  از چند ماه پیش  تدابیر لازم برای جذب و توزیع کالاهای اساسی مرتبط با ایام پایانی سال، اتخاذ شده افزود:  برنج وارداتی با قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، شکرخانوار با قیمت هر کیلوگرم هشت هزار و ۷۰۰ تومان، مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان، مرغ گرم با قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و قند با قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در استان البرز در حال توزیع است.

۲۵ زندانی جرائم غیر عمد در البرز آزاد شدند

مدیرکل زندان های استان البرز اعلام کرد که به مناسبت سالروز مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، ۲۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد این استان از زندان آزاد شدند.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل زندان ها، اسماعیل جمیاری ضمن تقدیر و تشکر از سخاوتمندی و خلق کریمانه خیرین اصناف در خصوص کمک به آزادسازی زندانیان بدهکار مالی و همچنین تلاش ها و پیگیری های  هیأت رئیسه اتاق اصناف استان البرز گفت: میزان بدهی این زندانیان ۹ میلیارد تومان بود که با کمک خیرین و گذشت شاکیان  پرداخت شد.

وی  افزود: یکی از مهمترین رسالت های  سازمان  زندان ها حمایت از خانواده زندانیان است چرا که بیشترین آسیب ها و فشارها متوجه این قشر است و لازم است تا چتر حمایتی از این قشر بسیار گسترده تر شود تا علاوه بر جلوگیری از چرخه وقوع جرم از آسیب های پیش روی این افراد نیز کاسته شود.

۱۸۱ نفر از داوطلبان شورای شهر البرز ثبت نام کردند

استاندار البرز اعلام کرد در سومین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰ تا به کنون ۱۸۱ نفر از داوطلبان شورای شهر البرز ثبت نام کردند.

عزیزاله شهبازی  در بازدید سرزده از ستاد انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در محل فرمانداری فردیس افزود: در استان البرز آمادگی  و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ فراهم شده است.

وی افزود: بر اساس دستور وزیر کشور مبنی بر شروع ثبت نام که رسما کار انتخابات در سراسر کشور در استان البرز و شهرستان های هفت گانه آغاز می شود هم بر اساس برنامه ریزی قبلی جهت ثبت نام از داوطلبان در شوراهای شهر آغاز بکار کردند بخش اعظم ثبت نام کنندگان اقایان و تعدادی هم بانوان هستند.

امام جمعه کرج:فرصت حضور قانونی در انتخابات برای همه فراهم شود

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با اشاره به شروع ثبت نام کاندیداها برای انتخابات شورای شهر گفت: هیات نظارت و هیات های اجرایی خدا را در نظر بگیرید و به  قانون عمل کرده، از گرایش به افراد و گروه‌ها اجتناب و اجازه ورود تمام افکار و نظریاتی که منع قانونی ندارند را بدهید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر امام جمعه کرج ، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود:  هیات نظارت این دوره محصول تفکر انقلابی مجلس انقلابی است و باید هیچ گونه تسامحی نسبت به هیچ کسی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه هیات های نظار ت سفارش پذیر نبوده و مراقب باشند تا آبروی کسی نیز برده نشود اظهار داشت: با توجه به اینکه ثبت‌نام برای کاندیداتوری شوراهای شهر شروع‌شده توصیه بنده به دوستان جوان حزب الهی، متدین، انقلابی، کارآمد، دارای دانش مدیریت شهری و آشنای به مسائل فرهنگی، اجتماعی،اقتصادی، عمرانی و بهداشتی این است که وارد عرصه شده،ثبت‌نام کرده و خود را معرفی کنید.

البرز که به دلیل مهاجرپذیری و وجود اقوام مختلف «ایران کوچک» لقب گرفته است، سال ۱۳۸۹ با مساحت پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر و جمعیتی حدود سه میلیون نفر به عنوان سی و یکمین استان کشور شناخته شد.

این استان مهاجرپذیر با داشتن ۶ شهرستان طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، کرج و فردیس در کنار پایتخت ایران قرار گرفته و روزانه ۳۰۰ هزار نفر از آن به تهران در حال تردد هستند.

هر چند البرز از نظر مساحت کوچکترین استان کشور محسوب می شود اما جاذبه های طبیعی و تاریخی آن به خصوص جاده کرج – چالوس که به دروازه بهشت شمال ایران مشهور است، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود می کشاند.

این استان یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های آن است.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha