۲۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۹
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 84261298
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 فرصت حضور قانونی در انتخابات برای همه فراهم شود

کرج-ایرنا- نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با اشاره به شروع ثبت نام کاندیداها برای انتخابات شورای شهر گفت: هیات نظارت و هیات های اجرایی خدا را در نظر بگیرید و به  قانون عمل کرده، از گرایش به افراد و گروه‌ها اجتناب و اجازه ورود تمام افکار و نظریاتی که منع قانونی ندارند را بدهید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر امام جمعه کرج ، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود:  هیات نظارت این دوره محصول تفکر انقلابی مجلس انقلابی است و باید هیچ گونه تسامحی نسبت به هیچ کسی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه هیات های نظار ت سفارش پذیر نبوده و مراقب باشند تا آبروی کسی نیز برده نشود اظهار داشت: با توجه به اینکه ثبت‌نام برای کاندیداتوری شوراهای شهر شروع‌شده توصیه بنده به دوستان جوان حزب الهی، متدین، انقلابی، کارآمد، دارای دانش مدیریت شهری و آشنای به مسائل فرهنگی، اجتماعی،اقتصادی، عمرانی و بهداشتی این است که وارد عرصه شده،ثبت‌نام کرده و خود را معرفی کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و گفت: سپاه یک‌نهاد انقلابی است که با ساختار ارزشی و نیروی مومن و انقلابی که دارد از بدو تأسیس تا امروز  در تمام عرصه‌های دفاع از آرمان‌های انقلاب، جهاد،مبارزه ، تولید، استقلال اقتصادی و قدرت نظامی در کنار مردم و امامین  انقلاب  بوده‌اند و به‌عنوان  نیروی  راهبردی انقلاب در عرصه‌های موردنیازوبا توجه به شرایط و اقتضائات، فعالانه اقدام و مصداق عینی ما می‌توانیم بوده است.

حسینی همدانی تبلور ارزش‌ها و معیارهای دینی، مردمی بودن،ولایی بودن وشهادت‌طلبی را از شاخصه اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: دشمن برای تضعیف سپاه بسیار تلاش می‌کند و به دنبال این است تا با انواع حیله ها، سپاه را تضعیف و جایگاه مردمی آن را تخریب کنند.تاامروزنتوانسته اندو نخواهند توانست.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه مردم ما قدردان تلاش‌ها و خدمات عزیزان  در سپاه هستند ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت ابوالفضل عباس(ع) و روز جانباز گفت:  ولادت این جانباز رشید کربلا  که الگوی تمام‌عیار انسانیت، شرف و ایثار است را روز جانباز نامیده‌اند،تا به این وسیله همه ما آن شخصیت بزرگوار را الگوی خود در دفاع از دین، امامت، ولایت و اطاعت قرار دهیم و  از جانبازانی که با پیروی از ایشان بهترین سرمایه ‏های وجودی خویش را در راه انقلاب و ارزش‏های اسلامی ایثار کردند، تقدیر نماییم.

حسینی همدانی بابیان اینکه جانبازان پرچم انقلاب اسلامی را برافراشته‌اند، اظهار داشت: جانبازان مناره‌های درخشانی هستند که بدون سخن گفتن با تن مجروح خود راه درست و اصیل انقلاب را به مردم نشان  و پرچم امام و انقلاب را برافراشته نگه‌داشته‌اند و با حضور خود در صحنه از ولایت حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه  کمترین کار در قبال جانبازان عزیز احترام و گرامی داشت آنها است بیان داشت: احترام و گرامیداشتن دستاوردهای ایثار این عزیزان یعنی استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی، اصل ولایت‌فقیه و حاکمیت دین، این‌ها کمترین کاری است که ما در قبال این‌همه عظمت آفریده‌شده می‌توانیم انجام دهیم و البته باید این را در نظر داشته باشیم که این عزیزان در زندگی روزانه خود به صورت دائم شهید می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در البرز  بابیان اینکه انقلاب اسلامی هر چه دارد مدیون خون پاک شهیدان است،بیان داشت: اگر قدرت منطقه‌ای داریم ، اگر توان علمی ما بالا رفته، توان نظامی ما حرف برای گفتن دارد و اگر در همین جنگ اقتصادی آمریکا و دشمنانمان را ولو باتحمل فشار به‌زانو درآورده‌ایم و هرچه عزت داریم مرهون خون پاک شهیدان است.

نسل جدید از ریشه‌های فرهنگ و ارزش‌های الهی برخوردار است

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به این‌که نسل جدید از ریشه‌های فرهنگ و ارزش‌های الهی برخوردار است،بیان داشت: مدت‌ها دشمنان سعی کردند و می‌کنند که به دنیا القاء کنند، نسل جدید از این ارزش‌های الهی ریشه‌دار در فرهنگ دینی و انقلابی دور شده‌اند اما ناگهان عرصه دفاع از حرم و امنیت پیدا شد و همه دیدند که این نسل همان نسل است.

حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به بازخوانی منویات رهبر معظم انقلاب در روز مبعث رسول اکرم پرداخت و گفت: بیانات امام المسلمین را ملاحظه فرمودیدکه تاکیدات مهم ایشان بر چند مساله تعریف بعثت، ایجاد مناسبات اجتماعی، قدرت سیاسی و حکمرانی، بعد اشاره به اسلام سیاسی کردند که نتیجه حرکت انبیاء و انقلاب اسلامی نتیجه و ثمره همان بعثت است.

وی در ادامه بیان داشت: البته در مقابلش اشرار قد کشیدند و ما بر اساس قرآن با هیچ کشوری که ستیزه نکند جنگ نداریم؛ بعد هم برای مقابله به ۲عنصر صبر و بصیرت اشاره فرمودند (تعبیر آقای حائری در این مواجهه با دشمن در جنگ نرم احتیاج به بصیرت داریم و در جنگ سخت احتیاج به صبر) و دعوت به تواصی فرمودند.

حسینی همدانی  با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد فضای مجازی و وضعیت معیشت مردم ،گفت: فضای مجازی را حضرت آقا عرصه کار دقیق جوانان می‌دانند، وقتی مسوولان اقدام درستی ندارند و کار را قفل می‌کنند خودتان اقدام کنید و کارهای با ارزشی تولید کنید.

وی ادامه داد: گلایه از وضعیت معیشت و گرانی بی‌منطق اجناس همداشتند که در واقع جای تأسف دارد برای مسوولان بی‌عرضه‌ای که همه‌چیز داریم ولی این‌گونه ظلم می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha