۲۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 1432
کد خبر: 84261202
۰ نفر

برچسب‌ها

محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- - خطیبان نماز جمعه این هفته شهرهای استان بوشهر بر توجه به تواصی و هدایت جامعه به سمت صبر و بصیرت، بهبود وضعیت معیشت مردم، سفر پاپ و دیدار باآیت الله سیستانی، تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان تاکید کردند.

بوشهر

امام جمعه موقت بوشهر گفت: در شرایط کنونی مهمترین هدف ما باید این باشد که جامعه به سمت صبر و بصیرت قدم بردارد.

حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به این  سخن رهبر معظم انقلاب که می فرمایند "دشمن در مقام قطع زنجیره تواصی به صبر و حق است" افزود:  تواصی به صبر و حق مقدمه صبر و بصیرت در جامعه است.

وی بیان کرد: براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب باید مردم مسیر درست و دوست و دشمن خود را بشناسند، فریب نخورند و مسیر را به درستی طی کنند.

امام جمعه موقت بوشهر تاکید کرد: این بصیرت صبر می‌طلبد و باید با استقامت در این مسیر گام برداشت.

وی اضافه کرد: امروز دشمن با تشدید تحریم‌ها، سختی‌ها، مشکلات و ترویج اخلاقیات انحرافی در تلاش است جوانان پرشور و نشاط جامعه را خسته کند در این شرایط آنچه جامعه بیش از همه چیز به آن نیاز دارد تواصی است.

دشتی ادامه داد: انسان‌های بصیر باید دست دیگران را بگیرند، هدایت کنند چون این تواصی به حق و صبر کلید فرهنگ اسلامی در جامعه به شمار می‌رود.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به ۲۲ اسفند روز شهید و شهادت گفت: نمایه و پیشانی انقلاب اسلامی در جهان با نور شهادت عجین است و با نور شهدا و امام شهدا در دنیا شناخته شده است.

دشتی بیان کرد: شهدا مایه حفظ نظام و هدایت‌گر این امت هستند و به گردن ملت ایران حق دارند.

وی یادآور شد: ملت ایران باید به تاسی از ائمه (ع) که دستور دادند همواره باید به یاد امام حسین (ع) بود باید به یاد شهدا باشیم و نام و سیره آنها را زنده و به جامعه معرفی کرد.

امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت مبعث رسول خدا (ص) گفت: مبعث پیامبر (ص) سرفصل نورانی تاریخ انسانیت و بشریت است.

وی با  اشاره به سوم شعبان روز پاسدار و حق عظیمی که امام حسین (ع) بر حیات روحی و معنوی انسان‌ها دارد اضافه کرد: قداست امروز سبزپوشان پاسدار نشات گرفته از تاسی به امام حسین (ع) است و امروز این شهدا بعنوان پرچم‌های افتخار این مملکت شناخته می‌شوند.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به چهام شعبان روز جانباز گفت: جانبازان سند افتخار ایثارگری خود را در بدن دارند که باید این سند را حفظ کنند و تکریم آنها از سوی مردم ضروری است.

وی یادآور شد: جانبازان در راه حفظ انقلاب از جان و بدن خود گذشتند و همین افراد باید امروز از سردمداران بصیرت مردم باشند.

گناوه

امام جمعه گناوه گفت: مقاومت و وحدت مردم و دیپلماسی کشور باعث عقب نشینی تصویب قطعنامه ضدایرانی اروپایی در شورای حکام آژانس اتمی شد.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: سه کشور اروپایی در یک عملیات فریبی و  سنگین رسانه ای به دنبال پیش نویس قطعنامهای در محکومیت ایران به آژانس بودند که سپس عقب نشینی کردند.

وی اظهارکرد: ترس از واکنش شدید و ادامه سیاست‌های خصمانه قانون مجلس شورای اسلامی از دیگر علل عقب نشینی تصویب قطعنامه ضدیرانی آژانس حکام بود.

امام جمعه گناوه به بیانات مهم مقام معظم رهبری در سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) اشاره کرد و افزود: یکی از راهبردهای مهم مواجهه با دشمن بصیرت و صبر و استقامت مردم بوده است.

وی به سفر پاپ رهبر کاتولیک های جهان به کشور عراق اشاره کرد و گفت: یکی از هدف‌های پاپ در  کشوری که  سال‌های سال گرفتار سختی و جنگ‌های نیابتی و تکفیری بوده ، به خاطر رنج‌ها و سختی‌هایی که علیه مسیحیان به خصوص ایزدی‌ها در زمان داعش‌های تکفیری بر آنان واردشده بود، است.

امام جمعه گناوه افزود:  دیدار با آِیت الله سیستانی و ابراز تقدیر و سپاس از زحمت مرجعیت شیعه از مسیحیان از دیگر هدف‌های سفر پاپ به عراق بود.

رکنی حسیتی افزود: انتشار بیانیه مرجعیت عراق در سفر پاپ نکات مهمی داشت که یکی از محورهای اصلی آن حمایت از مردم مظلوم فلسطین بود.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از مردم مظلوم فلسطین در این بیانیه پاسخ قاطعانه ای به دولت‌هایی داد که درصدد عادی سازی روابط با رژیم جعلی اسرائیل هستند.

امام جمعه گناوه گفت: امنیت و آرامش کشور عراق به خصوص در سفر پاپ، مرهون خون رزمندگان و سرداران شهدای مقاومت به خصوص  شهید سلیمانی سردار دل‌ها و ابوالمهدی المهندس است.

وی با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب، پاسداری یک فرهنگ عزت و افتخار است، بیان کرد:  سپاه پاسداران در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و امنیتی برای همه آحاد جامعه اسوه و الگو هستند.

برازجان

امام جمعه برازجان گفت: بر اساس قانون یکی از وظایف نمایندگان مجلس نظارت بر انتخابا ت شوراهای اسلامی است که از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود در همه مراحل نظارت بر انتخابات شورا با  روحیه انقلابی، نظارت درست و صحیح  داشته باشند.

حجت الاسلام حسن مصلح افزود: اتفاق‌های تلخی که در برخی از شوراها رخ داده موجب شده انتظار مردم از هیات‌های نظارت افزایش یابد در همین راستا هیات‌های نظارت باید بدانند تائید و رد داوطلبان از سوی آنها بسیار سرنوشت ساز است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در روز درختکاری گفت: رسیدگی به معیشت مردم و جلوگیری از گرانی‌های افسارگسیخته همواره مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و هست  و مسئولان باید نسبت به برطرف کردن این مشکلات اقدام کنند.

مصلح اضافه کرد: عده ای محدود به صورت مغرضانه یا جاهلانه تلاش دارند چهره ای منفی و زشت از شهر برازجان جلوه دهند و مسائلی از قبیل بی حجابی، ولنگاری و سگ نگهدرای که زیبنده شهر و مردمان متدین این منطقه نیست را تبلیغ کنند.

وی بیان کرد: از دادستانی و نیروی نتظامی درخواست می‌شود جلوی این هتاکی‌ها و هنجارشکنی‌ها را بگیرند و اجازه ندهند عده ای جاهل یا مزدور با بد حجابی، دوچرخه سواری مختلط و گرداندن سگ در خیابان‌های شهر آبرو و حیثیت این شهر شهید پرور را ببرند.

کنگان

امام جمعه موقت کنگان: تحقق فرمایش‌های راهبردی رهبرمعظم انقلاب توسعه و تعالی کشور را بهمراه دارد و همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام یوسف قاسمی در اجتماع نمازگزاران این شهر افزود: براساس سخنان رهبر معظم انقلاب تواصی به صبر و حق در جامعه باعث می‌شود جامعه به آسانی دست‌خوش تحرک‌های دشمن قرار نگیرد.

وی با اشاره به سفر پاپ به عراق و دیدار با حضرت آیت اللّه سیستانی عنوان کرد: براساس تاکید آیت اللّه سیستانی، شهروندان مسیحی مانند دیگر عراقی‌ها از حقوق یکسان و در امنیت و صلح زندگی می‌کنند.

قاسمی با اشاره به موضوع گرانی‌ها در کشور و سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: قوای سه گانه برای مدیریت اقتصاد کشور و کاهش فشارهای اقتصادی و معیشتی به مردم بایستی با وضع قوانین سخت گیرانه، تشدید نظارت بر بازار و قطع دست واسطه‌ها و دلالان زمینه کاهش گرانی‌های افسار گسیخته را فراهم کنند.

خطیب موقت جمعه افزود: مسئولان کاری کنند دلال‌ها به جای واسطه‌گری‌ها و بی سر و سامانی در بازار، سرمایه خود را به سمت تولید و اشتغال ببرند.

قاسمی به بزرگترین حمله موشکی یمنی ها به سعودی ها اشاره و اظهار نمود: جای بسی تاسف است سازمان‌های بین المللی و برخی کشورها آن‌جایی که سعودی‌ها حمله می‌کنند و افراد بی گناه را به شهادت می‌رسانند موضع سکوت می‌گیرندد اما وقتی یمن از خود دفاع می‌کند برچسب تروریست به انصار الله می‌زنند.

اهرم

امام جمعه اهرم گفت: مهمترین هدف دشمن قطع جریان تواصی است.

حجت الاسلام حبیب پهلوزاده افزود: محور این تواصی به حق و صبر جوانان هستند که باید با امیدآفرینی مجاهدانه آنان را به استقامت در برابر دشمن توصیه کرد.

وی همچنین به مناسبت روز شهید تاکید کرد: تکریم خانواده شهدا و امور ایثارگران باید از سوی مسئولان و مردم انجام شود.

پهلوزاده با اشاره به روز سوم شعبان افزود: امروز هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همه صحنه هایی که نیاز به جهاد است حضور داشته است.

وی از تلاش‌های مجموعه بهداشت و درمان در شهرستان تنگستان در راستای پیشگیری از شیوع کرونا تقدیر کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha