۳۰۱ جواز کسب در شهرستان خنداب صادر شد

اراک - ایرنا - سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان خنداب گفت: ۲ هزار و ۱۷۰ واحد صنفی دارای پروانه در این شهرستان از توابع استان مرکزی فعالیت دارند و ۳۰۱ جواز کسب امسال در این خطه برای فعالان حوزه کسب و کار صادر شده است.

«غلامرضا خسروبیگی » روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سه واحد تولیدی این شهرستان امسال پروانه بهره‌برداری گرفتندکه با آغاز به کار آن‌ها  ۱۱ فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه هفت اتحادیه صنفی در شهرستان خنداب فعالیت دارند، بیان کرد: امسال ۲ مجوز بهره‌برداری اکتشاف و معدن نیز در این شهرستان صادر شده است.
سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان خنداب  اظهار داشت: ۲۱ قالی‌باف فاقد بیمه روستایی و عشایری که متقاضی پوشش بیمه‌ای بودند امسال به استان معرفی شدند که اقدامات لازم دراین راستا انجام شده است.
خسروبیگی تاکیدکرد: ۱۵ قالی‌باف در این شهرستان متقاضی دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی با نرخ ۴ درصد بودند که از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ نفر این تسهیلات را دریافت کردند و بقیه نیز در نوبت هستند.
وی بیان داشت: ۴۰  واحدنانوایی خنداب نیز امسال با پیگیری صورت گرفته تسهیلات ۴۰۰میلیون ریالی تسهیلات بهسازی و نوسازی و تجهیز  را با معرفی به  بانکدریافت کردند.
سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان خنداب عنوان کرد:با توجه به اینکه خانواده شهدا جانباز وایثارگربرای انجام فعالیت صنفی دارای سهمیه رایگان هستند از ابتدای امسال هشت جواز ایثارگری برای این جامعه هدف صادر شده است.
شهرستان خنداب از توابع استان مرکزی  ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha