۲۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 1370
کد خبر: 84261121
۱ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های استان اصفهان

اصفهان-ایرنا- شهدا مایه عرت کشور هستند، تحریف حقایق در برخی رسانه‌های داخلی باعث تاسف است و مردم در انتخابات فرد اصلح را برگزینند از جمله محور خطبه‌های امامان جمعه در نمازجمعه شهرستان های این هفته استان اصفهان است.

سمیرم

امام جمعه موقت سمیرم گفت: تحریف حقایق و وارونه نمایی‌ها در رسانه ها و برخی روزنامه‌های داخلی باعث تاسف است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام قاسم بهرامی، در خطبه‌های نمازجمعه این هفته سمیرم با اشاره به سخنان رهبر اندیشمند انقلاب به مناسب عید مبعث، اظهار داشت: جابجا کردن ارزش‌ها با ضد ارزش‌ها یکی از مصادیق اصلی این وارونه نمایی است.

به گفته وی عوض کردن جای مقتول و قاتل، قبح زدایی و عادی انگاری برخی ناهنجاری‌ها و همچنین ترویج سبک زندگی و منش غربی در این روزنامه‌ها و رسانه‌ها یک خط مشی فکری با خوراک مادی‌گرایی است.

خطیب جمعه موقت سمیرم با انتقاد از عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و غرق شدن بسیاری از جوانان و نوجوانان در فضای مجازی، تاکید کرد: هر کسی در هر پست و مقامی می‌توانسته در این مسیر قدمی بردارد و بر نداشته خیانت کرده و باید در پیشگاه الهی و این مردم پاسخگو باشد.

حجت‌الاسلام بهرامی تصریح کرد: کار برای مردم با حرف و سخن درگوشی چند مشاور پیش نمی‌رود بلکه این اقدام و عمل انقلابی است که مردم از مسوولان می‌خواهند و از آنها مطالبه می‌کنند.

وی به انتخابات شوراهای شهر و روستاها و ریاست جمهوری اشاره داشت و گفت: اولین چیزی که باید در رای دادن به آن توجه کرد، حق طلبی و خدامحوری نامزدهاست چرا که کسی که بخاطر خدا و برای خلق او رای ندهد گرفتار همان دلار و دلال بازی و گرانی‌هایی می شود.

خور

حجت الاسلام سعید جاویدی در خطبه های نماز جمعه خور و بیابانک با گرامیداشت ۲۲ اسفند روز شهدا افزود: شهدا مایه عزت و امنیت کشور هستند.

وی افزود: توطئه‌های شیطانی دشمنان نظام همواره وجود داشته و ادامه دارد اما ملت ایران به برکت خون شهدا و تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تمام نقشه های شوم دشمن خنثی شده است.

وی اظهارداشت: عزت سرافرازی این کشور مرهون خانواده های معظم شهداست.

حجت‌الاسلام جاویدی فرا رسیدن ۲۷ اسفند؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مظهر اقتدار و الگوی عزت، خودباوری توصیف کرد و افزود: امام راحل (ره) با درایت حکیمانه خود این شجره را پایه گذاری و تاسیس کرد و مردم و نظام اسلامی اکنون از برکات آن بهره مند هستند.

وی با تهنیت ماه شعبان و اعیاد شعبانیه ادامه داد: امام حسین (ع) بزرگ پاسدار انقلاب ناب اسلامی بود و پاسداران با تاسی از بزرگ پاسدار کربلا، در خط مقدم دفاع از نظام و تمامیت ارضی کشور قرار دارند و با تمام توان از ملت و کشور حراست می کنند.

امام جمعه شهرستان خور و بیابانک گفت: حقیقت پاسداری مجهز شدن به جهاد عظیم ایمان جهاد و شهادت فی سبیل الله است و در این راستا سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه بارز آن هستند.
حجت الاسلام جاویدی ادامه داد: پاسداران قهرمان در مقاطع و موقعیت های گوناگون بهترین خدمات را به ملت ایران و نظام اسلامی ارائه داده اند.
وی با اشاره به ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر گفت: انتخابات و انتخاب افراد شایسته، توانمند و اصلح موضوع مهمی است و سرنوشت کشور و مردم در گرو آن قرار دارد.

نایین

 امام جمعه نایین گفت: باید فرهنگ ایثار و شهادت را به خوبی به آیندگان منتقل کنیم.

حجت الاسلام سید علی سجادی در نمازجمعه این هفته نایین اظهار داشت: بدون شک انقلاب اسلامی ما مدیون خون شهیدان بزرگی است که جان خود را برای دفاع از انقلاب و اسلام به خطر انداختند.

وی زنده نگه داشتن نام شهدا را ضروری برشمرد و تصریح کرد: باید هرچه در توان داریم به کار گیریم تا فرهنگ ایثار و منش شهدا به نسل جوان منتقل شود.

امام جمعه نایین افزود: امروز تمام ما وظیفه داریم که برای دفاع از ارزشها و حفظ آرمان های شهدا و انقلاب در میدان باشیم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با خون شهدا به پیروزی رسید و شهدا برگردن مردم حق دارند و باید همواره مورد تکریم قرار بگیرند.

وی به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و مقابله با بیماری کرونا اشاره و اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حفظ پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس یک وظیفه همگانی است.

امام جمعه نایین به حفظ اهداف و آرمان‌های اصیل انقلاب در انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: باید با انتخاب صحیح و عاقلانه خود دولتی را انتخاب کنیم که آرمان‌ها را حفظ کند، کشور را به سمت استقلال حرکت دهد و از نفوذ اجنبی ها جلوگیری کند، سیاست خارجی را به درستی تنظیم، رفاه عمومی، امنیت، عزت ملی را ایجاد و ایران آباد را برای ملت ایران بسازد. 

آران و بیدگل

امام جمعه آران وبیدگل در خطبه های نمازجمعه با تبریک سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: زندگی این امام بزرگوار الگوی بسیار خوبی برای رسیدن به قله ایمان است که باید تلاش شود سبک زندگی، گفتار، نگاه و عمل خود را به این الگوی الهی نزدیک کنیم.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی افزود: این روز عزیز به درستی به نام روز پاسدار نامگذاری شد، چرا که پاسداران انقلاب اسلامی حق زیادی بر گردن ما دارند و تلاش‌های بی وقفه این عزیزان چه در زمان جنگ و چه بعد از آن بر کسی پوشیده نیست.

وی اظهار داشت: استکبار جهانی همواره به دنبال ضربه زدن به نهاد مقدس سپاه بوده است، چرا که تاثیرگذاری این نهاد در پاسداری از انقلاب و اسلام، استکبار را سردرگم کرده است.

امام جمعه آران و بیدگل همچنین به سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: شهدا و ایثارگران حق زیادی بر گردن ما دارند و با جانفشانی های خود موجب اقتدار انقلاب اسلامی شدند.

وی ادامه داد: نصب عکس‌های شهیدان در مسیر  ورودی شهر اقدام ارزنده شهرداری آران و بیدگل است که جلوه خاصی به این مسیر داده و جای تقدیر دارد، البته ایجاد موزه شهیدان هم باید در دستور کار شهرداری و دست‌اندرکاران باشد.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی به سفر پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق اشاره کرد و گفت: هدف وی از این دیدار دلجویی از مسیحیان عراق و تقدیر از مرجعیت دینی بود که این مهم از جایگاه ویژه مرجعیت در جهان حکایت دارد.

اردستان

امام جمعه اردستان در خطبه‌های نماز جمعه تاکید کرد: در زمان کنونی که رزمندگان یمن در حال سرکوب نیروهای متجاوز رژیم سعودی و پیشروی در جبهه جنگ هستند همه کشورهای  استکباری و طرفداران آن‌ها به دفاع از ارتش متجاوز و خونریز سعودی پرداخته‌اند که این کار دفاع از ظالم، ظلم علیه مردم مظلوم و ستم کشیده یمن است و ما آن ‌را محکوم می‌کنیم و دنیا بداند ظلم نابود شونده است.

حجت الاسلام حسن دهشیری  افزود: از همه افرادی که در راه مبارزه با کرونا به طور صادقانه تلاش می کنند تشکر کرده و به مردم عزیز توصیه می‌شود  این ویروس، موارد بهداشتی و توصیه های ستاد مقابله با کرونا را  جدی گرفته از سفر رفتن در ایام نوروز پرهیز کنند تا شاهد کاهش بیماری کووید ۱۹ و در نهایت از بین رفتن  ویروس کرونا باشیم.

وی با اشاره به در پیش بودن سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: این روز را به پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفته از خدمات سپاه پاسداران به انقلاب و نظام اسلامی تقدیر می‌کنیم.

خطیب جمعه اردستان همچنین با اشاره به چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت عباس (ع) و روز جانباز افزود:  از  خدمات و جانفشانی این قشر نیز  تقدیر می شود.

وی به ۲۲ اسفند و روز شهید اشاره و تصریح کرد: با  گرامیداشت این روز، اعلام می‌کنیم  استقلال، امنیت و سربلندی کشور را  مدیون خون شهدا و ایثار خانواده معزز آنان هستیم و باید آنان را گرامی بداریم.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره  این قشر را گرامی داشته‌اند، به دیدار جانبازان و خانواده شهیدان و ایثارگران ‌می‌روند و از خدمات آنان به نظام اسلامی تجلیل می کنند تاکید کرد: مسوولان باید مانند رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به دیدار این خانواده ها رفته، بر مزار شهیدان حاضر شوند و آنان را تجلیل کنند.

دهشیری با اشاره به افتتاح طرح های عمرانی اردستان و تقدیر از کارهای انجام شده در سال جاری به ویژه افتتاح اخیر پارک پردیسان ویژه بانوان گفت: با افتتاح این مجموعه بخشی از مشکل ورزش و تفریح بانوان اردستان تا حد زیادی حل شد و امیدواریم  در آینده شاهد انجام کارهای عمرانی بیشتری در این شهرستان باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha