جوادی: کرسی‌بین‌المللی فوتبال در خدمت منافع ملی باشد نه فردی

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: کرسی بین‌المللی ورزش باید در جهت منافع ملی فوتبال باشد؛ نه اینکه در خدمت منافع فردی قرار گیرد.

«علی جوادی» مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال ایران افزود: در زمان کوتاهی که از مسوولیت شهاب الدین عزیزی خادم می گذرد ارتباط‌های زیادی برای کسب میزبانی گروه سوم مقدماتی جام جهانی انجام شد، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا به بهانه‌هایی مانند تبلیغات محیطی، تحریم، مشکلات بانکی و گمرکی این میزبانی را از ایران گرفت و به بحرین داد.

جوادی تاکید کرد: این در حالی بود که ایران در دور رفت تنها یک بازی میزبان و تمام تمرکز را بر روی بازی‌های دور برگشت گذاشته بود. ایراد کنفدراسیون فوتبال آسیا به تبلیغات محیطی در حالی است که در بازی برابر کامبوج در ورزشگاه تمام تبلیغات فارسی بود.  

وی ادامه داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا در ۲۴ ساعت گذشته به ما نامه داد و ما با وجود زمان کم به این نامه پاسخ دادیم، اما متاسفانه کارساز نشد و شهاب‌الدین عزیزی خادم نیز در این زمینه تلاش‌های زیادی انجام داد.

جوادی اظهار داشت: دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک از این دسته رایزنی‌ها بود که آنان نیز از طریق دستگاه‌های خود مکاتباتی انجام دادند. صالحی امیری با شیخ‌احمد، سلطانی‌فر با شیخ‌سلمان و اینفانتینو و ظریف هم با وزرای امور خارجه کشورهای هم‌گروه ما مکاتبه کردند. یک نامه هم برای رییس فیفا و همچنین رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال با اشاره به کرسی نایب رییسی ایران در آسیا نیز افزود: باید از صاحب آن کرسی در زمینه مسائل میزبانی سوال شود.  

وی با بیان اینکه لیگ ایران با گستردگی جغرافیایی در سراسر کشور برگزار خواهد شد، ادامه داد: این یک اقدام عجیب بود و من از طرف فدراسیون فوتبال به مردم ایران قول می‌دهم تا آنجا که قانون اجازه دهد از حق مردم و هواداران این رشته کوتاه نخواهیم آمد. حتی اگر لازم باشد با جیانی اینفانتینو رییس فیفا جلسه برگزار خواهیم کرد و به دادگاه حکمیت ورزش نیز می‌رویم.  

جوادی با بیان اینکه در تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا دو مورد برای من خیلی عجیب است، عنوان کرد: یکی اینکه نامه اول ما را ظرف ۲۴ ساعت پاسخ دادند، اما نامه دوم ما را بعد از ۶ روز جواب ندادند که پاسخ آن با اعلام رسمی همراه شد. مورد دوم اینکه مواردی را که در لیگ قهرمانان آسیا مصداق پیدا می‌کند، به مسابقات مقدماتی جام‌جهانی تسری دادند و این نشان از بی عدالتی دارد.

وی لازمه موفقیت در فوتبال آسیا را برقراری ارتباط دانست و تصریح کرد: باید ارتباط بین‌المللی که در ورزش وجود دارد در خدمت فوتبال و سایر رشته ها قرار گیرد. اگر قرار باشد کرسی بین‌المللی در خدمت فرد باشد و نه در خدمت مردم و وطن، آن کرسی را نداشته باشیم خیلی بهتر است.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا صحبتی از طرف فدارسیون با مهدی تاج به عنوان نایب رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام شده، گفت: بعید می‌دانم این اتفاق افتاده باشد. البته شاید هم صحبت کرده‌اند و من در جریان نیستم. آیا مهدی تاج به عنوان یک ایرانی باید به وظایف سازمانی خود در قبال فوتبال ایران عمل کند یا نیاز به مذاکره و تذکر دارد؟ ‌ رییس پیشین فدراسیون فوتبال از طرف ایران نایب رییس در آسیا است و باید به عنوان یک ایرانی از منافع تیم ملی حمایت کند.  

به گزارش ایرنا،‌ طبق اعلام کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا بحرین به عنوان میزبان بازی‌های باقیمانده از گروه سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر انتخاب شد. بنا به اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا کشور، بحرین میزبان چهار بازی پایانی تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha