آذربایجان غربی تا ۸ درجه سردتر می‌شود

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: دمای هوای استان از امشب، با خروج سامانه بارشی از منطقه تا هشت درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

مهدی کریمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق بررسی نقشه های پیش بینی و پیش یابی به خاطر افت دما لازم است تا مرغداران و دامداران در واحد های صنعتی خود و گلخانه داران استان نسبت به تنظیم دمای محیط اقدام کنند تا دچار خسارت نشوند.

وی اضافه کرد: در ۴۸ ساعت گذشته پلدشت با بارش ۲۸ میلی‌متری، پر بارش ترین شهر آذربایجان غربی بود و در مرکز استان نیز بارشی وجود نداشت.

وی با بیان اینکه بارش های سنگین تا عصر روز جمعه در استان ادامه دارد، گفت: آخر وقت امروز، جمعه این سامانه از استان خارج می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: وزش باد با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز از جنوب ومرکز استان گزارش شده است و لازم است شهروندان تدابیر مربوط به عدم تردد در اطراف سازه های بلند و نیمه تمام را رعایت کنند.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: در این مدت، چالدران با دمای منفی ۲ درجه سانتی گراد و میاندوآب با دمای مثبت ۱۸ درجه سانتی‌گراد به ترتیب سرردترین و گرم ترین شهرهای استان بودند و دمای مرکز استان نیز بین مثبت چهار و ۱۶ درجه سانتی گراد گزارش شد.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

پیرانشهر و سردشت جزو شهرهای پر بارش این استان با سالانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر بارندگی محسوب شده و بارش‌های استان از شهریورماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

به علت کشاورزی بودن شغل اغلب مردم منطقه گزارش‌های هواشناسی جزو اخبار بااهمیت برای ساکنان این استان است چرا که تمامی فعالیت‌های کشاورزی را از کاشت داشت و برداشت براساس آن برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =