۶۵ مگاوات برق تولیدی از نیروگاه زاگرس کرمانشاه به شبکه سراسری اضافه شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر با اشاره به افتتاح سیستم خنک کننده هوای ورودی واحدهای سه و چهار این نیروگاه، گفت: با بهره‌برداری از این پروژه ۶۵ مگاوات برق به شبکه سراسری افزوده شد.

«محمدجعفری اناری» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طراحی و اجرای این پروژه بر روی واحدهای سه و چهار نیروگاه توسط شرکت‌های توانمند داخلی و با هزینه‌ای در حدود ۲۰۰ میلیون ریال انجام شده است.

وی گفت: اجرای این پروژه آن هم در شرایط تحریم نقش بسزایی در تامین برق شبکه سراسری کشور در پیک تابستان که مصرف برق بسیار بالا می‌رود، خواهد داشت.

جعفری ادامه داد: با توجه به اینکه نیروگاه زاگرس مستقیم به خط دیاله عراق متصل است با نصب این سیستم بر روی چهار واحد نیروگاه مجموعا ۶۵ مگاوات برق به شبکه سراسری استان اضافه می‌ شود تا امکان افزایش صادرات را فراهم کند.

مدیرعامل شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر گفت: عملکرد بسیار ساده کولرهای مدیا، استفاده از آن‌ها را به عنوان یکی از بهترین روش‌های خنک‌سازی هوای ورودی توربین‌های گازی در سطح دنیا مطرح کرده است.

وی اظهار داشت: در این روش از یک سری پدهای خنک کننده در مسیر عبور هوا استفاده می‌شود که باعث توزیع یکنواخت‌تر آب و نیز افزایش سطح تماس آب و هوا گردیده و راندمان خنک کاری را  به میزان ۱۵ درصد افزایش می‌دهد.

نیروگاه زاگرس کوثر در سال ۱۳۸۹ با ظرفیت تولید ۶۴۸ مگاوات برای تأمین برق شبکه سراسری در کیلومتر ۱۵ محور کرمانشاه - بیستون توسط شرکت توانیر تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha