یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در طرح آجر به آجر جمع‌آوری شد

تهران- ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه، تجهیز و بازسازی مدارس کشور گفت: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل پویش طرح تحولی آجر به آجر برای مدرسه سازی جمع‌آوری شده است.

مهراله رخشانی مهر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در این باره افزود: طرح آجر به آجر دو بخش دارد. در یک قسمت کمک‌های خیرین را از نظر کمیت افزایش دهیم.

وی ادامه داد: بطور مثال میزان تعهد خیرین هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان بود که قرار بود در سال ۹۹ این رقم به ۲ هزار و صد میلیارد تومان افزایش یابد و در نهایت از میزان مشارکت خیرین ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان محقق شد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه، تجهیز و بازسازی مدارس کشور خاطرنشان کرد: در بخش دیگر از طرح تحولی آجر به آجر، افزایش مشارکت خیرین مدرسه‌ساز مد نظر است تا افراد حتی با خرید یک آجر بتوانند در این امر خیر سهیم شوند.

رخشانی مهر یادآور شد: در پویش اول طرح تحولی آجر به آجر مشارکت ۲۰۰ هزار نفری صورت گرفت و از محل پویش دوم تاکنون ۱۳۸ هزار نفر به این طرح پیوسته اند.

وی عنوان کرد: از محل پویش اول طرح آجر به آجر ساخت یک مدرسه یک کلاسه در هر استان کشور آغاز شده و درحال اجرا است.

رخشانی مهر پیشتر گفته بود: پویش "آجر به آجر" با دعوت از یکایک شهروندان برای مشارکت در مدرسه‌سازی حتی به اندازه یک آجر، طراحی شده است.

وی ادامه داد: در این طرح زمینه مشارکت افراد خیر با هر سطح از توان مالی، در مدرسه‌سازی آغاز شده است و در قالب آن آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر می توانند در امر مدرسه‌سازی سهیم شوند.

به گزارش ایرنا، طرح آجر به آجر یکی از ۲۵ بسته تحولی وزارت آموزش برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین است. در طرح آجر به آجر هر کس با خرید حتی یک آجر می تواند در مدرسه سازی سهیم شود.

در این طرح می توان از ظرفیت مردمی و مشارکت خرد در زمینه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی استفاده کرد و این موضوع به عنوان یک فرهنگ اجتماعی بین همه اقشار جامعه ترویج می یابد. کمپین آجر به آجر با مشارکت جامعه خیرین مدرسه ساز و با هماهنگی سازمان نوسازی کشور به منظور ساخت یا تجهیز مدارس تشکیل شده است.

هموطنان خیر می‌توانند با واریز کمک‌های مالی خود به امر مدرسه‌سازی با ورود به سامانه http://ajorbajor.ir  و اهدای هزینه حداقل یک آجر (۱۰۰۰ تومان) به نام عزیزان خود در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =