مجلس نمایندگان آمریکا ۲ لایحه برای کنترل حمل سلاح تصویب کرد

تهران- ایرنا- مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات‌ها قرار دارد، ۲ لایحه در مورد کنترل حمل سلاح در این کشور تصویب کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، اولین لایحه که پنجشنبه شب با ۲۲۷ رای موافق در مقابل ۲۰۳ رای مخالف تصویب شد، نظارت بر سوابق خریداران سلاح را افزایش می‌دهد.

بر اساس مصوبه دوم که با ۲۱۹ رای موافق در مقابل ۲۱۰ رای مخالف تایید شد، مسوولان ذیربط موظف خواهند بود که در مدت ۱۰ روز کاری سوابق خریداران سلاح را بررسی کرده و بعد از آن مجوز فروش را صادر کنند.

دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا حامی گسترش محدودیت‌ها بر حمل سلاح بوده اما ۲ مصوبه جدید مجلس نمایندگان ممکن است در سنا با چالش‌های سختی از سوی جمهوری‌خواهان مواجه شود.

طبق قانون اساسی آمریکا، شهروندان این کشور می‌توانند سلاح حمل کنند. بسیاری از جمهوری‌خواهان با اعمال محدودیت بر قوانین حمل سلاح مخالف و بسیاری از دموکرات‌ها با افزایش محدودیت‌ها موافق هستند.

«جیم جوردن» از جمهوری‌خواهان ارشد در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار توئیتی در مخالفت مصوبه‌های جدید نوشت که این مجلس «خرید سلاح را برای شهروندان قانون مدار سخت‌تر کرد.»

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha