۲۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۱
کد خبرنگار: 1331
کد خبر: 84260701
۲ نفر

برچسب‌ها

استقلال به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کرد

تهران- ایرنا- استقلال تهران با برتری ۲ بر یک مقابل پیکان، به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران صعود کرد.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران ساعت ۱۷:۳۰ عصر امروز (پنجشنبه)  در ورزشگاه شهدای شهر قدس به قضاوت حمید حاج ملک برگزار شد.

دو تیم در حالی به مصاف هم رفتند که تا پیش از این در تاریخ رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران دو مرتبه در برابر هم قرار گرفته بودند که در هر دو دیدار، استقلال پیروز میدان بوده است.  

فرهاد مجیدی در این مسابقه، رشید مظاهری، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمد نادری، وریا غفور، احمد موسوی، مسعود ریگی، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته و مهدی قایدی را در ترکیب استقلال قرار داد.

مهدی تارتار نیز در این دیدار، علیرضا رضایی، نادر محمدی، ابراهیم صادقی، حسین پورامینی، آرمان قاسمی، امیر روستایی، محمد ستاری، سامان فلاح، مجید عیدی، رضا جبیره و اسماعیل بابایی را به میدان فرستاد.

بازیکنان استقلال بازی را بهتر از پیکان آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی مسابقه سعی کردند با ارسال توپ از جناحین، به گل دست یابند.

در دقیقه ۱۰ این مسابقه، امیر روستایی به دلیل خطا روی بازیکن استقلال در میانه‌های میدان، از حاج ملک کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۱۲ استقلالی‌ها که همچنان توپ و میدان را در اختیار داشتند، صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه شدند که وریا غفوری پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه دقیق توپ را راهی دروازه پیکان کرد که توپ به تیرک دروازه برخورد کرد و در برگشت روی خط دروازه به شیخ دیاباته رسید. می‌رفت دروازه پیکان باز شود اما مجید عیدی با یک تکل، دیاباته را سرنگون شد که حاج ملک بابه صدا درآوردن سوت خود نقطه پنالتی را نشان داد.

 حاج ملک ابتدا مجیدی عیدی را با کارت زرد مستقیم اخارج کرد اما بعد از مشورت با کمک خود، رنگ کارت را به زرد تغییر داد.

دیاباته نهایتاً و بعد از اعتراض‌های فراوان بازیکنان و کادرفنی پیکان به تصمیم داور، پشت ضربه پنالتی ایستاد و مانند همیشه با یک ضربه آرام اما دقیق علیرضا رضایی دروازه‌بان پیکان را فریب داد و نخستین گل استقلال را به ثمر رساند.

در دقیقه ۲۰ مهدی تارتار که همچنان به تصمیم داور اعتراض داشت، یک کارت زرد از حمید حاج ملک دریافت کرد.

نادر محمدی که پرتاب‌های اوت او در فصل جاری بسیاری از تیم‌ها را دچار دردسر کرده، در دقیقه ۲۰ اوت بلندی را روی دروازه استقلال فرستاد اما ضربه سر بازیکن پیکان با فاصله بسیار از روی دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۴ محمد دانشگر تقریبا روی خط ۱۸ قدم استقلال روی آرمان قاسمی بازیکن پیکان خطا کرد که داور به مدافع استقلال کارت زرد نشان داد. اسماعیل بابایی برای زدن این ضربه ایستگاهی پشت توپ قرار گرفت که شوت او با دیواره دفاعی آبی‌پوشان برخورد کرد و ثمری برای شاگردان تارتار نداشت.

در دقیقه ۳۸ بازیکنان استقلال در میانه‌های میدان صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که مسعود ریگی به جای ارسال بلند توپ روی دروازه، توپ را به محمد نادری در سمت چپ زمین پیکان پاس داد و ارسال دقیق نادری روی تیرک دوم دروازه پیکان به دانشگر رسید که مدافع پیش تاخته استقلال با یک بغل پای دقیق گل دوم آبی‌پوشان را به ثمر رساند.

در دقیقه ۴۰ نادر محمدی بار دیگر توپ را که به اوت رفته بود، با یک پرتاب بلند روی دروازه استقلال ارسال کرد که ضربه سر سامان فلاح با اختلاف زیادی از روی دروازه استقلال به بیرون رفت و در نهایت نیمه نخست این دیدار با برتری ۲ بر صفر استقلال پایان یافت.

نیمه دوم نیز مانند نیمه نخست با حملات استقلالی‌ها آغاز شد و با پاس خوب نادری، دیاباته صاحب یک موقعیت خود شد که شوت او با اختلاف بسیار ناچیز از کنار دروازه به بیرون رفت اما پیش از آن داور، اعلام آفساید کرده بود.

در دقیقه ۵۱ سیاوش یزدانی روی بازیکن پیکان مرتکب خطا شد که حاج ملک نخستین کارت زرد نیمه دوم را به یزدانی نشان داد.

در دقیقه ۵۲ این مسابقه، فرهاد مجیدی نخستین تعویض خود را انجام داد و ارسلان مطهری را به جای سید احمد موسوی به میدان فرستاد تا تهاجمی‌تر نیمه دوم را پیگیری کند.

در دقیقه ۵۸ این مسابقه در حالی که بازی مقداری از تب و تاب افتاده بوده، ابراهیم صالحی از اشتباه محمد نادری در محوطه جریمه استفاده کرد و با یک شوت محکم، نخستین گل پیکان را به ثمر رساند و اختلاف گل را به یک رساند.

در دقیقه ۶۰ فرشید اسماعیلی در میانه‌های میدان توسط نادر محمدی سرنگون شد که داور به بازیکن پیکان کارت زرد نشان داد.

در دقیقه ۶۲ مجیدی دو تعویض انجام داد و بابک مرادی بازیکن جوان استقلال، جای شیخ دیاباته را گرفت و آرش رضاوند نیز جای خود را به مهدی مهدی‌پور داد.

همچنین تارتار امیرحسین رنگرز جدی را به جای محمد حسین ستاری وارد زمین کرد.

در دقیقه ۶۹ محمد نادری توپ بلندی را پشت مدافعان پیکان ارسال کرد که علیرضا رضایی از دروازه بیرون آمد و توپ را با پا دفع اما توپ به بابک مرادی رسید و او با یک ضربه نه چندان بلند قصد داشت دروازه بدون دروازه‌بان پیکان را باز کند اما نادر محمدی در لحظه آخر شوت مرادی را دفع کرد و اجازه باز شدن دروازه را نداد.

تارتار در دقیقه ۷۳ دو تعویض پشت سر هم انجام داد و محمد امین درویشی و آرش قادری به ترتیب به جای رضا جبیره و اسماعیل بابایی وارد میدان شدند.

در دقیقه ۷۴ استقلالی‌ها در یک ضد حمله و با رد و بدل کردن چند پاس توسط بابک مرادی از سمت چپ زمین پیکان به محوطه جریمه این تیم نفوذ کردند که پاس مرادی به فرشید اسماعیلی رسید اما اسماعیلی نتوانست از موقعیت گلزنی بوجود آمده استفاده کند و توپ با دخالت بازیکن پیکان به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۰ بازیکنان استقلال بار دیگر در یک ضد حمله صاحب موقعیت شدندکه پاس در عمق بازیکن استقلال به ارسال مطهری در محوطه جریمه رسید که مطهری با یک پاس در عرض توپ را به بابک مرادی رساند و مرادی به رغم مزاحمت مدافعان پیکان ضربه خود را هر چند آرام روانه دروازه پیکان کرد که در لحظه آخر باز هم نادر محمدی از ورود توپ به دروازه جلوگیری کرد.

در دقیقه ۸۲ فرزاد حاتمی به جای ابراهیم صالحی زننده گل پیکان وارد زمین شد.

در دقیقه ۸۴ فرشید اسماعیلی توپ را از سمت چپ زمین پیکان روی دروازه این تیم ارسال کرد که ضربه سر بابک مرادی به تیرک افقی دروازه پیکان برخورد کرد و در برگشت نیز توپ به مهدی قایدی رسید که او با شوت دقیقی توپ را روانه دروازه پیکان کرد که این بار رضایی با یک واکنش خوب اجازه به ثمر رسیدن گل سوم استقلال را نداد.

در دقیقه ۸۵ امیر روستایی در یک حرکتی تکنیکی در کنار خط عرضی، مدافع استقلال را از پیش رو برداشت و وارد محوطه جریمه استقلال شد اما ارسال زمینی او را رشید مظاهری دفاع کرد.

در دقیقه ۸۷، عارف غلامی به جای مهدی قایدی به زمین آمد.

غلامی در بدو ورود به زمین، در سمت چپ زمین استقلال در کنار محوطه جریمه، مرتکب خطا شد که داور ضربه ایستگاهی به سود پیکان اعلام کرد اما بازیکنان پیکان نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند.

با رسیدن به دقیقه ۹۰ این مسابقه، حاج ملک ۶ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد که این تصمیم او با اعتراض کادر فنی استقلال از جمله فراز کمالوند مواجه شد.

در نهایت و به رغم تلاش بازیکنان پیکان برای زدن گل تساوی در وقت‌ اضافه، این مسابقه با برتری ۲ بر یک استقلال پایان یافت و آبی‌پوشان به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران صعود کردند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha