مرزنشینان باید از مزایای مرزها منتفع شوند

قصرشیرین- ایرنا- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه ۲ مرز خسروی و پرویزخان کارکرد ملی دارد اما چون در جغرافیای این منطقه واقع شده مردم این شهرستان باید از مزایای آن منتفع شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «شهریار حیدری» عصر پنجشنبه در آیین تجلیل از فعالان چهره‌های قرآنی، مذهبی و فرهنگی قصرشیرین در سرسرای غدیر این شهرستان، با بیان اینکه اکنون مرزنشینان از وضعیت فعلی ناراضی و خواستار منتفع شدن از مزایای آن هستند، افزود: تلاش می‌کنیم که ۹۰ درصد مردم قصرشیرین از مزایای مرز استفاده کنند.

او گفت: اخیرا ۲ مرز رسمی برای انجام ترانزیت از تهران به بغداد تصویب شد که یکی از آن ها مرز رسمی خسروی است.

وی با اعلام اینکه بحث استفاده از ذخایر گاز و نفت را با وزیر نفت مطرح کردیم، توضیح داد که پنج مخزن گازی در منطقه وجود دارد که باید مورد بهره برداری قرار گیرد.

اوی همچنین افزود: قرار شد یک پالایشگاه با نظر کارشناسان در منطقه احداث شود که در صورت ایجاد پالایشگاه و بحث پتروشیمی و رونق گرفتن آن معضل بیکاری مرتفع و تمام جوانان از مزایای آن بهره مند شوند.

حیدری همچنین یکی از مطالبات مردم را بازگشت به روستاهای مرزی دانست که بعد از جنگ اجازه ندادند مردم بازگردند و گفت: با تلاش‌های انجام شده و با همکاری نهادهای امنیتی و مرزی این موضوع محقق شد و در صورت حضور مردم در مرزها، ضریب امنیت نیز بالا می‌رود.

وی ادامه داد: وحدت قصرشیرین همواره مایه افتخار مردمان منطقه است و باید الگویی برای دیگر نقاط باشد.

وی همچنین اضافه کرد: اگر مردم منتقد نباشند شهر رونق نمی گیرد و باید مطالبه گر باشند تا پویایی داشته باشیم و وظیفه دارم در چارچوب قانون از حق مردم دفاع کنم.

نماینده مردم قصرشیرین ، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: همواره از سال های گذشته مواردی از جمله بیکاری و معیشت مردمان وجود دارد از این رو اول باید شغلی ایجاد شود تا بیکاری برطرف گردد.

حیدری افزود: در سه شهرستان غربی استان حتی یک کارگاه تولیدی وجود ندارد و اگر امکانات سه شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گیرد حتی نیازهای استان برطرف می شود.

او اظهار داشت: مسایل زیربنایی از جمله منطقه آزاد را پیگیری کردم و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه داشتیم.

وی گفت: بحث کاهش تعرفه آب و برق را با توجه به گرمسیری بودن منطقه پیگیری می‌کنیم تا نتیجه بگیریم.

در پایان از فعالان چهره های قرآنی ، مذهبی و فرهنگی قصرشیرین با اهدای هدایا و لوح سپاس تجلیل شد.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =