۲۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84260535
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین عمل جراحی در شهرستان خنداب با موفقیت انجام شد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نخستین عمل جراحی در بیمارستان مهر شهرستان خنداب از توابع استان مرکزی با موفقیت انجام شد.

دکتر سید«محمد جمالیان» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این جراحی مربوط به خروج یک توده از ران یک بیمار بود که روز گذشته(چهارشنبه) انجام شد و بیمار پس از این عمل موفقیت آمیز، امروز از بیمارستان مرخص شد.
وی بیان کرد: تجهیز اتاق عمل بیمارستان مهر خنداب در راستای سیاست دانشگاه علوم پزشکی اراک مبنی بر دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی صورت گرفته و  یک متخصص جراح و بیهوشی نیز در این مرکز درمانی به کار اشتغال یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: مردم این شهرستان از این پس برای انجام عمل‌های جراحی مجبور نیستند به  شهرستان ملایر و اراک مراجعه کنند.
 جمالیان ادامه داد: اتاق عمل و وسایل آن در بیمارستان خنداب از مجهزترین و به‌روز ترین تجهیزات است و انتظار می‌رود مردم این منطقه از ان بهترین بهره را در خدمات درمانی ببرند.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان خنداب و کمیجان از مناطق محروم استان هستند، بنابراین انتظار می‌رود که هزینه اضافی برای تردد مراکز درمانی به شهرهای اراک و ملایر پرداخت نکنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: برای ساخت بیمارستان مهر در خنداب  دانشگاه علوم پزشکی هزینه زیادی را متقبل شده است و با توجه به اینکه هدف دانشگاه دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی است، بنابراین مردم باید اطمینان خاطر را به مسئولین دانشگاه داشته باشند و از خدمات این بیمارستان بهره‌گیری کنند.
جمالیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضعیت کرونا گفت: ۶۵بیمار جدید مبتلا به کرونا شبانه روز اخیر در استان شناسایی شدند که ۵۶مورد به صورت سرپایی درمان گرفتند و تا بهبودی کامل در منزل قرنطینه می‌شوند و ۹  نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری شدند و ۲جان خود را با این بیماری از دست دادند.

استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت در قلب ایران قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =