۱۰ میلیارد ریال به خانواده‌های زندانیان کردستان کمک می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: به مناسبت بعثت پیامبر(ص) و در این روزهای آخر سال، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به خانواده‌های زندانیان این استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی حاج‌محمدی در آیین آزادسازی ۲۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد کردستان در سنندج اظهار داشت: از این رقم، ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال کمک نقدی و سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال بسته‌های کمک معیشتی است‌.
وی با بیان اینکه وظایف مهمی در قبال معضلات و آسیب‌های اجتماعی داریم، اضافه کرد: آزادی یک فرد از زندان، مصداق حیات‌بخشی است و در این عید مبعث و مبارک، کمک برای آزادی زندانیان، کاری بسیار ارزشمند و به نوعی حرکت در مسیر حیات طیبه است.
رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به آزادی ۲۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در کردستان به مناسبت عیدمبعث اشاره کرد و گفت: ما نگاه ویژه‌ای به کردستان داریم و این امور خیرخواهانه، نشان از آزادگی، روحیه جوانمردی و بخشش این خطه از ایران اسلامی دارد.
حاج‌محمدی تاکید کرد: مردم کردستان بر گردن نظام حق دارند، چراکه دشمن و ضدانقلاب تلاش های زیادی برای ناامید کردن این خطه از کشور از نظام اسلامی کرد اما به واسطه هوشیاری و آگاهی آنان، توطئه‌ها عملی نشد و باز هم اجازه نخواهیم داد دشمنان به اهداف شوم خود برسند.
وی با بیان اینکه ماموریت ما تبدیل زندان‌ها به تربیتگاه است، اضافه کرد: وظیفه داریم تلاش بیشتری برای ایجاد اشتغال زندانیان بکار گیریم تا خانواده‌های زندانیان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.
رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اظهار داشت: به واسطه کمک خیرین، امروز یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های زندانیان کردستان توزیع می‌شود و البته این کمک‌ها بیشتر نیز خواهد شد.
در حال حاضر ۱۰ زندان و مرکز اصلاح و تربیت در استان کردستان فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha