۲۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84260274
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲ سنگ‌نورد خراسانی به تیم ملی دعوت شدند

مشهد- ایرنا- سرپرست کارگروه صعودهای ورزشی خراسان رضوی گفت: ۱۲ سنگ‌نورد این استان به نخستین مرحله اردوی تیم ملی سنگ‌نوردی مردان و زنان کشور دعوت شدند.

علی کاووسی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در رشته سرعت ۲۲ سنگ‌نورد به این اردو دعوت شدند که هشت نفر آنان از خراسان رضوی هستند. احسان اسرار، محمد یوسفی، مبین حجی‌آبادی، محمد صائب‌نیا و بهراد ودیعی نوقابی از نیشابور و پوریا کریم‌پور، امیرحسین صفرزاده و یوسف خورشیدی از مشهد به این اردو دعوت شده‌اند.

وی ادامه داد: در رشته سرطناب و بولدرینگ مردان هم ۲۷ نفر به اردو دعوت شدند که سیدرضا تقی پور و علی ابراهیمی از مشهد همراه با محمد یوسفی از نیشابور جزو دعوت شدگان هستند.

سرپرست کارگروه صعودهای ورزشی خراسان رضوی گفت: در رشته سرطناب و بولدرینگ بانوان هم ۱۹ نفر در این اردو حضور دارندکه یلدا پارسا از نیشابور به اردو دعوت شده است.

وی با بیان اینکه اردوی مردان از ۲۰ فروردین و اردوی بانوان از ۲۷ فروردین ماه سال آینده در تهران برگزار خواهد شد افزود: حمیدرضا توزنده‌جانی مربی ارزنده خراسانی از نیشابور هم به عنوان مربی تیم ملی در این اردو حضور دارد.

لید، سر طناب یا "سختی مسیر" عمده ترین رشته سنگ نوردی سالنی است و در این رشته سنگ‌نوردان مسیری را روی دیواره بلند صعود می‌کنند.

در رشته بولدرینگ هم صعود در مسیرهای بسیار کوتاه با تکنیک و مهارت و بدون حمایت طناب انجام می‌شود.

۲ هزار و ۷۳۷ مرد و هزار و ۹۸۵ زن در خراسان رضوی در رشته های کوه‌نوردی و سنگ نوردی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =