بارش باران و برف از فردا همراه با کاهش ۱۰ تا ۱۸ درجه‌ای دما

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی پیش بینی‌کرد که از اوایل وقت فردا (جمعه)‌ شاهد بارش برف و باران، کاهش دما و یخبندان، رخداد مه، کاهش دید و در مناطق کوهستانی کولاک برف در برخی مناطق کشور باشیم.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سازمان هواشناسی، استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، همدان، مرکزی، شمال و شرق خوزستان، قم، تهران، البرز، قزوین، سمنان، اصفهان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمالی استان‌های فارس و خراسان رضوی، مناطق اثر این رخداد خواهند بود.

آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، سیلاب، اختلال در تردد، کاهش دید، کولاک در گردنه‌های برفگیر و کوهستانی، احتمال رخداد بهمن در مناطق مستعد و تاخیر یا لغو پروازها، از ورود این سامانه به کشور پیش‌بینی می‌شود.

این سازمان همچنین از نفوذ هوای سرد در روز جمعه خبر داده که
کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، استان‌های ساحلی خزر، دامنه جنوبی البرز و شمال شرق و در  روز شنبه کاهش ۱۲ تا ۱۸ درجه‌ای دما در استان‌های واقع در شمال شرق به همراه خواهد داشت.

سازمان هواشناسی همچنین از وزش باد بسیار شدید سرعت متوسط بین ۶۰ تا ۱۲۰ کیلومتر برساعت در روز جمعه در اکثر استان‌های کشور به‌ویژه استان‌های کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان خبر داده که می‌تواند اختلال در تردد جاده‌ای به سبب کاهش دید، احتمال بروز خسارت به تاسیسات شهری و روستایی، احتمال خیزش و توفان گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا، آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، تابلوها بنرهای تبلیغاتی، آسیب به دکل‌های برق، سقوط اجسام از ارتفاع به‌ویژه در کارگاه‌های ساختمانی، احتمال شکستن درختان فرسوده و کولاک برف در گردنه‌های برف‌گیر و کوهستان را به دنبال داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha