رییس بنیاد شهید:‌ کشورهای مستکبر تنها شعار حقوق بشر  می‌دهند

تهران- ایرنا - رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید براینکه در حال حاضر در جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمن قرار داریم گفت: دنیای استکبار که دم از حقوق بشر می زند، در دوران تحریم داروی جانبازان شیمیایی و قطع نخاعی را از ایران دریغ کرد.

سعید اوحدی عصر چهارشنبه در آئین اختتامیه دهمین دوره آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران افزود:آنچه ما را از این گذرگاه سخت عبور داده است و برای مردم افتخار و برای دشمن ذلت بدنبال داشته، چیزی جز خدمت صادقانه و وحدت نبوده است.

معاون رییس جمهوری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و رجب، حضور در جمع دانشجویان فداکاررا  توفیقی بزرگ دانست و افزود: خدمت به مردم نباید تک بعدی و بلکه مبتنی بر اخلاق باشد، آیات و روایات بسیاری در ارتباط با نوع رفتار پیامبر اکرم(ص) وجود دارد که بیانگر دغدغه فراوان آن حضرت نسبت به جامعه و مردم است.

اوحدی افزود:خداوند در آخرین آیه سوره توبه خطاب به انسان‌ها درباره روحیات و ویژگی ذاتی حضرت محمد(ص) فرموده‌اند که برای حضرت محمد غم عظیمی بود هنگامی که می‌دید دیگران به گرفتاری دچار شده‌اند.

اوحدی گفت: هنگامی در مدینه از حضرت محمد(ص) سوال شد شاخصه شایستگی انسان مومن بودن در پیشگاه خدا چیست؟ آن حضرت فرمودند کسی که بیشترین زمینه خدمت را برای مردم فراهم کند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت مبتنی بر اخلاق را خدمتی شایسته دانست و گفت: در فرازهایی از دعای سجادیه آمده است که خداوندا وفور نیت خدمت را به من عطا کن چون شاخص ارزشگذاری به نیت انسان است.

اختتامییه دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با تقدیم لوح تقدیر و تندیس فداکاری به  ۵۶ دانشجو و ۱۶ گروه دانشجویی فعال در حوزه کرونا و دیگر مصادیق فداکاری، منتخب دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha