زالی: رمز کامیابی طرح بزرگ شهید سلیمانی، حضور مردم است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در مراسم آغاز مرحله جدید رزمایش کمک های مومنانه و نمایش دستاوردهای یک ساله کمک های مومنانه سپاه تهران بزرگ، رمز کامیابی طرح شهیدسلیمانی را حضور مردم و تعلق آن به مردم دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در مراسم آغاز مرحله جدید رزمایش کمک های مومنانه و نمایش دستاوردهای یک ساله کمک های مومنانه سپاه تهران، گفت: امروز رونمایی از دستاوردهای سترگ سپاه همیشه سرافراز تهران که حاصل فداکاری ها و مجاهدت های بسیجیان در طول یکسال اخیر، علی رغم تمام سختی ها و فراز و فرودهای پیش رو بوده است را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: بسته متنوعی از خدمات آموزشی، فرهنگی، حمایتی، ترویجی، ایجابی و بهداشتی نشان دهنده حجم متراکم ایثارگری ها و ممارست های غرورانگیز نیروهای بسیج و سپاه است. این نیروها در روزهای شکل گیری بحران کرونا، در ابتدای صف ارائه خدمت حاضر بودند، سخاوتمندانه، هرآنچه در لجستیک داشتند را به کار گرفتند و همگام، همدل و همراه با فرزندان غیور این مرز و بوم در کسوت مدافعین سلامت حرکت کردند.

زالی تصریح کرد: امروز شاهد تبلور افتخارآمیز این همگامی و همدلی بین کنشگران پرافتخار عرصه سلامت و دریادلان بسیجی و تمام عزیزان در سپاه معزز تهران بزرگ هستیم. این همدلی در طرح محله محور شهید سلیمانی ابعاد متفاوت و رهیافت های سترگی دارد و این طرح باید با شادابی و نشاط بیشتر ادامه داشته باشد.

زالی ضمن تشکر از تمامی بسیجیان، نیروهای سپاهی و سایر جهادگران که در این طرح فداکارانه، خدمت کردند، عنوان کرد: گام چهارم این طرح، روز گذشته کلید خورد و امیدوارم همچون مراحل گذشته، کارنامه درخشانی از خدمات این مرحله نیز به نمایش گذاشته شود.

وی در خصوص استفاده بهینه و هوشمندانه از ظرفیت بسیج اقشار، گفت: بهره وری از این ظرفیت در قالب طرح شهید سلیمانی، ابتکاری خلاقانه است. همچنین بالغ بر ۳۲ هزار بسیجی داوطلب سپاه تهران در این طرح مشارکت دارند و این حضور مستمر بسیجیان با حجم بالای خدمات، تهران را رکورددار و پیشتاز نسبت به سایر شهرهای کشور کرده است.

در قالب برنامه استقرار کلینیک های سیار، برای تقویت لجستیک، ۱۸۴ پایگاه موقت به همت سپاه تهران برای استمرار خدمات همپوشانی و لکه گیری قالب طرح شهید سلیمانی شکل گرفت و در ۳۷۰ محله، فعالیت می کرد.

حجم انبوه و سازمان یافته کمک های مومنانه، بی نظیر است

سردار غلامرضا سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین ، اظهار کرد: ملت ایران در عرصه سلامت و مواجهه با ویروس کرونا، بهترین شرایط را در بین کشورهای دیگر دارد. طبق گزارشات موسسه های افکارسنجی متعدد داخلی و خارجی، بالاترین میزان رضایت مردم در مولفه های گوناگون، از عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مقابله با ویروس کرونا بوده است.

وی ادامه داد: آزمایشات فاز انسانی واکسن های تولید داخل مطابق با تمام شرایط علمی و تخصصی نیز در حال پیشروی است و امیدواریم واکسیناسیون به صورت گسترده به زودی آغاز شود.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه بالاترین مرگ و میرها در شهرهای کشورهای آمریکایی و اروپایی با تمام امکانات پیشرفته و سیستم بهداشتی و درمانی بزرگ رخ داده است، گفت: در کشور ما اینگونه نیست و امار مرگ و میر بسیار پایین تر است. اداره چنین شهر بزرگی مثل تهران در بحران، کاری دشوار و پیچیده است، از همین رو جا دارد از ایثارگری دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و سردار حسن حسن زاده، فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ و تمام همکارانشان تقدیر کنم.

به گفته رییس سازمان بسیج مستضعفین، این ملت در جریان این آزمون بحرانی قوی بود، قوی تر شد، این ملت عزیز بود و عزیزتر شد، این ملت منسجم بود و منسجم تر شد.

سردار سلیمانی، ادامه داد: در حالی تحقیقات در زمینه واکسن داخلی رو به اتمام است که کشورهای دنیا درخواست خرید واکسن های ایرانی را مطرح می کنند. این موضوع بسیار افتخار آمیز است. تاخیر و دیرکرد پیش آمده در تولید واکسن هم در این مسائل علمی، تاخیر محسوب نمی شود، چراکه دقت و کارآمدی محصول، اولویت است، این قبیل واکسن ها بهترین و موثرترین واکسن های دنیا می شود.

وی افزود: امیدواریم با اجرای گام چهارم طرح محله محور شهید سلیمانی، به توفیقات بزرگی برای کنترل بیماری دست پیدا کنیم. بیش از ۶ میلیون نفر در مرحله اول به عنوان سفیران سلامت در قالب این طرح همکاری کردند. 

به گفته رییس سازمان بسیج مستضغفین، در این بحران کرونا، ستاد عملیات مقابله با بیماری کرونا در تهران بزرگ هم از موفق ترین ها بوده است. امیدواریم سال آینده با استمرار این تلاش ها و فداکاری ها، سال آرامش ملت ایران باشد.

توزیع یک میلیون و ۴۰۰ هزار بسته معیشتی توسط سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

سردار حسن حسن زاده، فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، عنوان کرد: عملکرد بسیج و سپاه، نظام بهداشت و درمان و تمام دستگاه هایی که در بحران کرونا در این یک سال گذشته مجاهدت به خرج دادند، قابل تقدیر است.

وی گفت: از همان ابتدا در حوزه ضدعفونی کردن محله ها و معابر تهران، که پیچیده ترین شهر کشور است، بسیجیان خوش درخشیدند و این فداکاری ها همچنان هم ادامه دارد و در تامین اقلام حفاظتی و معیشتی نیز تلاش های بسیار می کنند.

سردار حسن زاده تصریح کرد: بالغ بر یک میلیون  و۴۰۰ هزار بسته معیشتی، بالغ بر ۵ میلیارد تومان کارت هدیه توسط بسیج، سپاه و سایر نهادها و بیش از ۵۰ میلیون ماسک به طور رایگان در تهران بزرگ بین شهرندان توزیع شده است.

به گفته وی، در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار جهیزیه توسط مردم، پایگاه های بسیج، حوزه های مقاومت بسیج و هیئت های مذهبی تهیه شد و در اختیار زوج ها قرار گرفت.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha