وضعیت اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری پیگیری شد

شهرکرد-ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: کسری اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی در نشستی با حضور معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بررسی و پیگیری شد.

علی شهریارپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: در دیدار استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ، مسایل و مشکلات اعتباری استان مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص آن تصمیم‌گیری شد.
وی افزود: در این دیدار مسائل و مشکلات مربوط به کسری اعتبارات هزینه‌ای و ضرورت تامین منابع مالی برای پرداخت هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر دستگاه‌های اجرایی مطرح شد.
شهریارپور تصریح کرد: در این نشست استاندار چهارمحال و بختیاری گزارشی از روند عملیات اجرایی و پیشرفت فیزیکی طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان را مطرح کرد و خواستار تامین اعتبار مورد نیاز برای سرعت‌بخشی به عملیات اجرایی این طرح‌ها شد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: محمدباقر نوبخت همچنین به تصمیمات گرفته شده برای تأمین کسری اعتبارات هزینه‌ای از محل منابع مربوط به تفاهم‌نامه مازاد درآمد استان‌ها اشاره و قول مساعد داد تا نیاز دستگاه‌های اجرایی استان در این خصوص تا پایان سال رفع شود.
 وی گفت: نوبخت در این جلسه تامین اعتبار طرح‌های اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری را از اولویت‌های اصلی سازمان برنامه و بودجه کشور دانست و دستور تخصیص مبلغ ۶۲۵ میلیارد ریال اعتبار نقدی به طرح گ‌های عمرانی استان را صادر کرد.
شهریارپور تاکید کرد: از این مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال به طرح راه‌آهن استان اختصاص دارد و در بین طرح های مهم و اولویت‌دار چهارمحال و بختیاری، طرح راه‌آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به‌همین دلیل اعتبارات قابل توجهی در سال‌جاری برای تکمیل و بهره‌برداری از آن اختصاص یافته است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مجموع اعتبار تخصیص یافته به این طرح در سال‌جاری سه هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال است که در مقایسه با یک‌هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته از ابتدای فعالیت طرح تا پایان سال ۱۳۹۸ از رشد قابل توجهی برخوردار شده و تحرک بسیار خوبی در عملیات اجرایی طرح ایجاد کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha