اساسنامه صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش روی میز دولت

تهران- ایرنا- وزارت ورزش و جوانان اساسنامه پیشنهادی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور را برای بررسی و تصویب، به هیات دولت ارسال کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت،  به موجب ماده (۶) قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور با هدف تکریم و حمایت از قهرمانان، پیشکسوتان، نابینایان و ناشنوایان، معلولان و جانبازان ورزشی دارای عناوین قهرمانی المپیک و پارالمپیک، جهانی، آسیایی، پاراآسیایی و ملی غیرشاغل و فاقد درآمد مستمر و مشخص، در فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی با استفاده از منابع و امکانات موجود قرار گرفته است.

همچنین براساس ماده مذکور، مقرر شده اساسنامه صندوق توسط وزارت ورزش و جوانان تهیه و ظرف مدت ۶ ماه پس از لازم‌الاجراء شدن قانون، به تصویب هیأت وزیران برسد.

هدف از تشکیل صندوق یاد شده، حمایت و پشتیبانی سازمان یافته موثر و مستمر از اعضا و نیز همه اشخاص تأثیرگذار در اعتلاء، توسعه و ترویج ورزش و همچنین ایجاد یکپارچگی و ساماندهی همه اقداماتی است که به عنوان حمایت و پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی در راستای حفظ و ارتقاء جایگاه اجتماعی و فرهنگی ایشان از طریق فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و ارایه تسهیلات مالی و بیمه‌ای و غیره صورت می‌گیرد.

بر این اساس و در اجرای ماده (۶) قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، این وزارتخانه اساسنامه پیشنهادی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور را برای مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha