۲۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84259628
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر لیبی: می‌خواهم به تفرقه در کشورم پایان دهم

تهران - ایرنا - نخست وزیر لیبی که امروز در پارلمان این کشور رای اعتماد گرفت، گفت: خواهان پایان بخشیدن به تفرقه در این کشور هستم.

به گزارش اسکای نیوز عربی، «عبدالحمید الدبیبه» امروز - چهارشنبه - در نشست پارلمان این کشور که به منظور اعطای رای اعتماد به دولت انتقالی تشکیل شده است، اظهار داشت: به سختی تلاش خواهم کرد تا از شورای ریاست جمهوری برای موفقیت در دولت انتقالی حمایت کنم.

او همچنین تاکید کرد: مرزهای واهی که در دوره اخیر بین لیبیایی‌ها ایجاد شده بود باید از میان برداشته شود.

کشور نفت‌خیز لیبی از سال‌ها پیش بین دولت‌های رقیب تقسیم شده است؛ دولتی تحت حمایت سازمان ملل اما ضعیف در طرابلس - شهری که به طور عمده تحت کنترل گروه‌های مسلح قرار دارد - در مقابل دولت مستقر در شرق لیبی با پشتیبانی ژنرال حفتر که خود را رهبر نیروهای مسلح عرب لیبی می‌خواند. دولت‌هایی که هر کدام تحت حمایت دولت‌های خارجی بوده و پشتیبانی می‌شوند.

انتخابات شورای انتقالی ریاست جمهوری و نخست‌وزیری لیبی ۱۷ بهمن/ ۴ فوریه با حضور «استفانی ویلیامز» معاون فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برگزار شد.

اعضای شورای سه نفره ریاست جمهوری و نخست‌وزیر لیبی، اداره این کشور را در دوره انتقالی تا ۲۴ دسامبر (سوم دی ۱۴۰۰) و برگزاری انتخابات بر عهده خواهند داشت.

این خبر تکمیل می‌شود

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha