نظارت و کنترل کرونایی در مرز مهران باید تشدید شود

ایلام - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار ایلام با بیان اینکه ورود افراد به داخل استان از طریق مرز مهران عامل افزایش شیوع کروناست، گفت: نظارت و کنترل در این مرز باید افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی روز چهارشنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا استان اظهار داشت: نقاهتگاه مرز مهران با اهتمام دستگاهای اجرایی در اسرع وقت تکمیل شود، تکمیل کادر پزشکی این مرکز به عهده دانشگاه علوم پزشکی، تجهیزات توسط هلال احمر و فرمانداری نیز امکانات رفاهی این نقاهتگاه را تامین کند.

وی یادآور شد: باید میزان حضور افرادی که از مرز مهران به داخل استان وارد می شوند کاسته و تدابیر لازم نیز در این مرز از نظر تست سریع کرونا مهیا شود.

معاون استاندار ایلام افزود: برای کاهش شیوع کرونا در این استان از تاریخ ۱۶ اسفند به مدت یک هفته دیگر نیز عدم فعالیت پایانه مسافری مرز مهران تمدید شد.

بسطامی با اشاره به ورود برخی مسافران سایر استان ها از طریق مرز مهران، تاکید کرد: برخی مسافران سایر استان ها پس از ممانعت از ورود آنان از سایر مرزها برای ورود به کشور به مرز مهران مراجعه کرده و مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده اند.

وی اضافه کرد: پلیس راه  و فرمانداران شهرهای جنوبی استان نیز به دلیل شرایط بحرانی خوزستان از نظر کرونا، مبادی ورودی این شهرها را به دقت تمام کنترل کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار ایلام تاکید کرد: نظارت بر اجرای مصوبات قرارگاه در روزهای پایانی سال برای کاهش شیوع کرونا در سراسر استان افزایش یابد، چرا که در این روزها احتمال گردهمایی و اجتماعات بیشتر می شود.

بسطامی با قدردانی از کلیه دستگاه های درگیر مقابله با کرونا در استان گفت: طرح شهید سلیمانی برای کاهش شیوع کرونا همچنان با قدرت به کار خود ادامه دهد.

رییس قرارگاه عملیاتی مدیریت مبارزه با کرونا استان اظهار داشت: هر مدیری که مصوبات قرارگاه کرونا را به دقت اجرا نکند، مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی و با فرد متخلف برخورد قاطع می شود. 

وی در ادامه با اشاره فعالیت اصناف استان در ایام رو پیش رو، گفت: شیوه نامه فعالیت برخی اصناف و گیم نت ها شامل نوع فضا، زمان فعالیت در ستاد کرونا مطرح و در صورت تصویب آن شیوع نامه، فعالیت این اصناف مشروط به رعایت آن دستورالعمل خواهد بود.

وی اضافه کرد: با توجه احتمال افزایش تجمعات در آرامستان های استان در روزهای آینده فرمانداران موظف هستند با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، شهرداری ها و دهیاری ها نسبت به مسدود کردن ورودی آرامستان ها اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha