واکسن کرونا به ۶۰ درصد کادر درمان واجد شرایط کامیاران تزریق شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان کامیاران گفت: طی مرحله اول واکسیناسیون کادر درمان علیه ویروس کرونا، ۶۰ درصد از کارکنان درمانی این شهرستان علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شدند.

محمد کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان نوبت اول واکسیناسیون علیه ویروس کرونا ۱۶۰ دز واکسن به این شهرستان تخصیص یافت و روند تزریق آن به کارکنان اولویت دار بخش درمان انجام شده است.

وی اضافه کرد: این میزان واکسن در این نوبت به ۸۷ نفر تزریق شده که شامل ۶۰ درصد کارکنان اولویت دار شاغل در بخش‌های مختلف شامل بخش مراقبت‌های ویژه، بخش مراقبت‌های ویژه‌ قلبی، بخش کرونایی و بستری است.

رییس شبکه بهداشت و درمان کامیاران یادآور شد: نوبت دوم این واکسیناسیون نیز ۲۸ روز آینده به این افراد تزریق می‌شود و پس از آن طبق برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صورت تامین واکسن سایر کارکنان بخش درمان و افراد اولویت دار شهرستان واکسینه می‌شوند.

وی افزود: تزریق واکسن این افراد اواخر هفته گذشته  صورت گرفت و تاکنون نیز دریافت کنندگان واکسن هیچ عارضه ای نداشته اند.

کریمی با تاکید بر این تا توزیع عمومی واکسن کرونا راه درازی در پیش است ، از شهروندان خواست تا پروتکل های بهداشتی و محدودیت های وضع شده از سوی ستاد ملی ، استانی و شهرستان مقابله با کرونا را برای حفظ سلامتی خود و دیگر شهروندان رعایت کنند.

تا کنون تست کرونای حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در این شهرستان مثبت تشخیص داده شده است و بیش از ۱۱۰ نفر از افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان جان خود را از دست داده‌اند.

وضعیت شیوع ویروس کرونا در این شهرستان هم اکنون در رنگ زرد قرار دارد.

کامیاران در جنوب کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha