عرضه آبزیان با تخفیف ۲۵ درصدی تا هفته سوم فروردین ماه سال۱۴۰۰

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران، از عرضه محصولات آبزی بسته‌بندی و فرآوری شده با ۲۰ تا ۲۵ درصد تخفیف برای بازار عید تا هفته سوم فروردین سال ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت جهاد کشاورزی،« عیسی گلشاهی » افزود: امسال همچنین عرضه کنسرو ماهی با تخفیف‌های ۱۲تا ۱۵ درصد برای مصرف مردم  پیش بینی شده است.

 مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران با بیان این که کنسرو ماهی قزل آلا نیز جزو محصولات دارای تخفیف است، اظهارداشت: این محصولات در تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای همچون رفاه، سپه، افق کوروش و شهروند با تخفیف در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

گلشاهی تصریح کرد:  علاوه بر این، امسال محصولاتی مانند فیله ماهی سی باس که در بسته بندی های خاص برای افزایش ماندگاری عرضه می شد، برای تعدیل قیمت و استفاده بیشتر آن، در بسته بندی های متنوعی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد، زیرا در روزهای پایانی سال و ایام نوروز محصولات آبزی کمتر در فریزر می مانند.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش  تقاضا و مصرف آبزیان، برای تامین این محصولات پروتئینی با قیمت مناسب، برنامه ریزی های مختلفی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: امسال برای جلوگیری از تراکم در مراکز خرید و حفظ فاصله گذاری ها به دلیل شیوع کرونا، از تولیدکنندگان درخواست کردیم یک هفته زودتر عرضه محصولات خود را با تخفیف های نوروزی در بازار آغاز کنند و این عرضه تا هفته سوم ادامه خواهد داشت.

گلشاهی که در سال های گذشته، عرضه آبزیان با تخفیف های نوروزی از ۱۵ اسفند شروع  و تا هفته دوم فروردین ادامه داشت.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران درباره قیمت آبزیان گفت: با توجه به تغییر هزینه های تولید، افزایش قیمت برای آبزیان نیز رخ داده، اما این افزایش قیمت نسبت به تورم عمومی در سطح جامعه و افزایش چشمگیر در برخی محصولات پروتئینی، کمتر بوده است.

گلشاهی افزود: تولیدکنندگان برای آشتی مردم با آبزیان و مصرف این محصولات، تخفیف ها را روی محصولات خود انجام می دهند.

وی درباره مزیت مصرف آبزیان اظهارداشت: مصرف آبزیان موجب تامین ویتامین D و افزایش سیستم ایمنی بدن می شود و از این رو باید کاری کنیم که قیمت ها مناسب تر و سطوح دسترسی مردم به این محصولات بیشتر شود.

به گزارش ایرنا، سال گذشته (۱۳۹۸) یک میلیون و ۲۸۰ هزار تن محصولات شیلاتی از محل صید و آبزی پروری در کشور تولید شد که با وجود تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، تراز تجاری این بخش از ۴۴۰ میلیون دلار عبور کرد.

طبق آمارها تولیدات شیلاتی کشور در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ ۴۰ برابر رشد یافته که روند شتابنده‌ای را در حوزه آبزی‌پروری نشان می‌دهد.

براساس آمارها در ۹ ماهه امسال ۵۰۲ هزارتن انواع آبزیان در آبهای شمال و جنوب کشور صید شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش را نشان می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha