فوتبالیست یزدی به تیم‌ملی ناشنوایان دعوت شد و یک خبر کوتاه

یزد- ایرنا- مسوول کمیته مسابقات و لیگ هیات فوتبال استان یزد گفت: کادرفنی «مصطفی حیدری» را به اردوی تیم‌ملی ناشنوایان دعوت کرد.

علیرضا میرجلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اردو از ۲۱  اسفندماه جاری به مدت یک هفته در مجموعه شیرودی تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تیم‌ملی ناشنوایان خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک ۲۰۲۱ برزیل که اردیبهشت ۱۴۰۰ در مالزی برگزار می‌شود آماده می‌کند.

همچنین رییس انجمن فوتوالی یزد ۱۲ اسفندماه جاری به ایرنا گفته بود: سیدحسین میرحسینی، سیدمهدی میرجلیلی، امیرحسین دهقانی، مهدی میرحسینی و داوود شکری پنج عضو باشگاه مقاومت گلساپوش این استان به اردوی تیم‌ملی در کرمان دعوت شدند.

سیدحسن میرحسینی با اشاره اینکه این اردو به مدت پنج روز زیرنظر کادرفنی در کرمان برگزار می‌شود افزود: محمدمهدی قرابیگی، علیرضا مرادی، الیاس مرتضی‌پور، علی کرمی، حمزه میرزاعلی، محمدعلی شجاعی و محمدجواد سلیمانی از دیگر دعوت‌شدگان به اردو یادشده هستند.

۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان یزد در لیگ‌های کشوری و ۱۰۰ تیم در لیگ استان حضور دارند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد.

***

در پنجمین روز هفته منابع طبیعی و به منظور ارتقاء حفظ و حراست از عرصه های طبیعی، رژه موتوری یگان حفاظت اداره منابع طبیعی وآبخیزداری بهاباد با مشارکت تعدادی از دستگاهها وادارات مرتبط با منابع طبیعی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم خودروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی بهاباد به همراه خودروهای راهنمائی و رانندگی ، هلال احمر ، نیروی انتظامی وناحیه مقاومت بسیج جهاد کشاورزی در سطح شهر بهاباد رژه رفتند.

این رژه از کنار قبور شهدای گمنام شهرستان آغاز و به گلزار شهدای دفاع مقدس شهرستان ، ختم شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهاباد هدف ازبرگزاری این مانور را حراست از منابع طبیعی و کسب امادگی های لازم درجهت اطفا حریق در جنگلها و مراتع بهاباد برشمرد .

مهناز ایمانی بهابادی با تأکید بر فرهنگ سازی حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی افزود: حفاظت از منابع طبیعی باید با اشاعه فرهنگ بهره برداری اصولی در جهت توسعه پایدار نهادینه شود که در این خصوص ائمه جمعه می‌توانند نقش مهمی در ترویج فرهنگ حفظ و حراست از عرصه‌های ملی و انفال ایفا نمایند.

وی یادآور شد: تمامی افراد در سطوح مختلف جامعه باید تلاش کنند تا فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود و در این راستا حفاظت از منابع طبیعی با فرهنگ سازی در جامعه میسر خواهد شد.

مرکز شهرستان ۲۰ هزارنفری بهاباد درفاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha