تولید یک میلیون و ۲۰۰ اصله نهال توسط زندانیان

تهران - ایرنا - معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های کشور گفت: سالانه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ اصله نهال مثمر در زندان‌های کشور توسط زندانیان تولید و به بازار عرضه می شود که با گسترش همکاری امکان تولید بیشتر وجود دارد.  

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور،  سیدعبداله مرتضوی همزمان با هفته درختکاری در مراسم کاشت نهال در ارتفاعات اوین که با حضور معاون توسعه سازمان جنگلها و آبخیزداری کشور برگزار شد، افزود: ادامه داد: در راستای تفاهمنامه همکاری که بین سازمان زندان ها و سازمان جنگلها و منابع طبیعی منعقد خواهد شد، زندانیان به عنوان ظرفیت نیروی کار و سرمایه انسانی با فعالیت در حوزه جنگلکاری، آبخیزداری و اطفای حریق می توانند ثبت نام کرده و داوطلبانه کار کنند و در مقابل آن حقوق و دستمزد دریافت می کنند.  

وی ادامه داد: اکنون بیش از پنج میلیون هکتار زمین برایامور کشاورزی و درختکاری در اختیار داریم که به منظور اشتغال زندانیان و حتی مددجویان آزاد شده، با استفاده از منابع بنیاد تعاون ساماندهی خواهند شد.  

همچنین در این مراسم عبدالرضا بازدار معاون توسعه سازمان جنگل‌ها و آبخیزداری کشور اظهارداشت: ارتفاعات بازداشتگاه اوین در خط سبز کمربندی قرار دارد و می‌توان به عنوان یکی از نقاط اصلی این خط، با کاشت نهال و جنگل‌کاری به توسعه فضای سبز پایتخت کمک کند.  

وی افزود: مدیران سازمان زندان ها و مدیرکل زندان های استان تهران استقبال خوبی از این طرح داشته‌اند و سازمان جنگل‌ها و آبخیزداری کشور آمادگی هر گونه همکاری، ارائه نهال و به کارگیری زندانیان علاقمند را دارد.

بنا به این خبر در ادامه مراسم، سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان‌های استان تهران نیز با اشاره به ضرورت تلاش همه نهادهای دولتی و مردمی در گسترش فضای سبز شهرها گفت: یکی از ابزارهای مفید و مناسب در برابر روند تخریب جنگل‌ها، اهتمام و جدیت در فرایند جنگل‌کاری مصنوعی و کمک به تجدید حیات طبیعی است.  

مدیر کل زندانهای استان تهران افزود: هفته منابع طبیعی به ویژه روز درختکاری فرصت مناسبی برای حفاظت از طبیعت و احیای این فرهنگ است و امیدواریم با تلاش های صورت گرفته، در کنار توسعه منابع طبیعی، زندانیان رأی باز یا افرادی که آزاد شده اند، مشغول به کار شده، درآمد و حقوق مناسبی برای معیشت خود و خانواده خویش تأمین کنند.

در این مراسم احمد راهرو مدیر کل اشتغال و حرفه آموزی سازمان، علی اسماعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های استان تهران، رضا بیانی قائم مقام معاونت جنگل ها و مراتع، حمید محمدی مدیر بازداشتگاه اوین و جمعی از مسئولان این مرکز حضور داشتند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha