مردم گنبدکاووس بیش از ۱۵ میلیارد ریال به جشن نیکوکاری کمک کردند

گنبدکاووس - ایرنا - مطابق اعلام روسای ۲ اداره کمیته امداد منطقه یک و ۲ گنبدکاووس، مردم این شهرستان با مشارکت گسترده در جشن نیکوکاری، ۱۵ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال کمک نقدی و کالایی برای توزیع میان نیازمندان و نیز مددجویان این نهاد اهدا کردند که در مقایسه با پارسال حدود ۲ برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، امسال و در روزهای ۱۳ تا ۱۵ اسفندماه جاری، ۷۲ پایگاه و مرکز نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) در گنبدکاووس کار جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم این شهرستان را به جشن نیکوکاری برعهده داشتند.

رییس کمیته امداد منطقه یک گنبدکاووس روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امسال با وجود شرایط کرونایی، چهار پایگاه ثابت، ۱۹ پایگاه سیار  و ۲۲ مرکز نیکوکاری در محدوده فعالیت این اداره کمک‌های نقدی و کالایی مردم به جشن نیکوکاری را جمع‌آوری کردند.

محمد باقرپور افزود: نیکوکاران و مردم نوعدوست گنبدکاووس در مجموع هشت میلیارد ریال کمک نقدی و کالایی به کمیته امداد منطقه یک این شهرستان اهدا کردند که در مقایسه با کمک‌های سال قبل آنها که ۲ میلیارد و ۶۸۲ میلیون ریال بود، ۲.۵ برابر رشد داشته است.

همچنین رییس کمیته امداد منطقه ۲ گنبدکاووس نیز به ایرنا گفت که نیکوکاران و مردم این شهرستان با مراجعه حضوری به ۲ پایگاه ثابت، هفت پایگاه سیار و ۱۸ مرکز نیکوکاری و یا واریز غیر حضوری به شماره حساب‌های اعلام شده در مجموع مبلغ هفت میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال به جشن نیکوکاری امسال کمک کردند.

محسن خداپرست افزود: میزان کمک‌های نقدی و کالایی جمع‌آوری شده امسال در مقایسه با پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سال گذشته، ۲۰ درصد افزایش دارد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۱۳ هزار و ۲۵۹ خانوار با جمعیت ۲۳ هزار و ۷۴۴ نفر در گنبدکاووس زیر پوشش کمیته امداد هستند.

کمیته امداد شهرستان ۳۷۰ هزار نفری گنبدکاووس به دلیل جمعیت و وسعت بالا و نیز با هدف رسیدگی بهتر به مددجویان و نیازمندان، از سال ۹۵ به دو منطقه یک و دو تبدیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha