هدفگذاری سالانه ۶۰۰ کیلو وات ساعت انرژی تجدیدپذیر در شهرداری تهران

تهران- ایرنا- مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به آلودگی‌های محیط زیستی و شدت بالای مصرف انرژی در ساختمان‌ها گفت: طرح تولید سالانه ۶۰۰ کیلو وات انرژی تجدیدپذیر در مناطق ۳، ۴، ۶، ۱۱، ۱۳ و  ۲۰ پایتخت در دست اقدام است.

به گزارش ایرنا از اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، شینا انصاری روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه نیروگاه خورشیدی شهرداری منطقه ۱۷ اظهار داشت: ۶۰۰ کیلو وات ساعت انرژی خورشیدی می تواند از انتشار ۷۰۰ تن گاز گلخانه ای دی اکسید کربن جلوگیری کند.

وی ادامه داد: برغم موضوع تحریم ها و نوسانات نرخ ارز، اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار بر اساس برنامه سوم توسعه شهر تهران بر این مهم تاکید دارد.

انصاری افزود: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در سال ١٣٩٩ نسبت به نظارت و راهبری موضوعات تامین ٢ درصد انرژی مصرفی در فضاهای زیر مدیریت شهرداری به صورت سالانه از انرژی های تجدید پذیر، امکان‌سنجی و تعیین ظرفیت مکان های توسعه انرژی های تجدیدپذیر در سطح شهرداری پایتخت و توسعه نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۶٠٠ کیلو وات تا پایان امسال اقدام کرده است. 

وی با بیان اینکه شهر تهران به عنوان پایتخت ایران از لحاظ راهبردی نقش مهمی در حوزه استفاده از انرژی های نو در کشور دارد، افزود: توسعه و بکارگیری انرژی های نو و تجدیدپذیر در شهری که از ظرفیت قابل توجهی برخوردار است در دستور کار شهرداری تهران به عنوان سازمان متولی مدیریت شهری قرار گرفته است.

انصاری ادامه داد: استفاده از انرژی های نو و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی، مقدمات لازم جهت توسعه این فناوری در بین اقشار مختلف مردم و ارتقای سطح فرهنگ استفاده از آن را نیز فراهم می کند.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به شدت و مدت تابش قابل توجه نور خورشید در پایتخت که ظرفیت مناسبی برای بهره مندی از آبگرمکن های خورشیدی و سیستم فتوولتائیک است، گفت: شهرداری ها برای دستیابی به مزیت های ذکر شده می توانند اقدامات متعددی از قبیل ایجاد ساختمان های سبز و ساختمان های با مصرف انرژی کم یا انرژی صفر، تأمین حداکثر انرژی مورد نیاز بوستان های جدید از طریق انرژی های تجدیدپذیر، تأمین بخشی از روشنایی یا برق مصرفی در تاسیسات شهری نظیر ایستگاه های مترو و روشنایی ایستگاه های اتوبوس و تاکسی در سطح شهر و ایجاد پارک های انرژی تجدیدپذیر را انجام دهد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: نیروگاه ۲۰ کیلوواتی ساختمان بحران منطقه ١٧ می تواند سالانه ۳۰ هزار کیلو وات ساعت برق تولید کند که موجب کاهش انتشار سالانه ۲۲ تن دی اکسید کربن می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha