کانون‌های فرهنگی دانشجویان را جامعه‌پذیر کرد

تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کانون های فرهنگی دانشگاه ها در جامعه پذیر کردن دانشجویان نقش دارند.

محمدهادی عسکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا، اقبال دانشجویان به مشارکت در فعالیت کانون های فرهنگی افزایش یافته است. در این دوران شاهد تلاش‌ کارشناسان کانون های فرهنگی دانشگاه ‌ها هستیم که با هدف بهبود حال روحی جامعه و افزایش سلامت اجتماعی جامعه دانشگاهی فعالیت می کنند.

وی افزود: کانون های فرهنگی دانشگاه ها در جامعه پذیر کردن دانشجویان و ارتقای عقلانیت، خلاقیت و امید آفرینی نقش دارند. با بهره گیری از ظرفیت آیین نامه کانون های فرهنگی همچنین اهتمام نسبت به برگزاری منظم رویدادهای فرهنگی، تنوع بخشی در موضوعات فعالیت های کانون های فرهنگی صورت پذیرد.

عسکری خاطرنشان کرد: در صورت تصویب اصلاحیه ضوابط کلی کانون های فرهنگی در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها، در کوتاه ترین زمان ممکن اصلاح آیین نامه اجرایی در دستور کار قرار می گیرد.

به گفته مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تقویت فضای گفت و گو، تعامل، گسترش و تعمیق باورهای دینی و ارزش های انسانی از مهم ترین مأموریت های کانون های فرهنگی است.

وی تاکید کرد: برگزاری بیش از ۷۰ رویش دانشگاهی در دانشگاه های کشور، نشان دهنده ارتقای جایگاه کانون های فرهنگی است.

عسکری ارایه پیشنهاد اصلاح ضوابط کلی فعالیت کانون های فرهنگی را از جمله اقداماتی دانست که بر اثر هم فکری با عناصر دانشگاهی و تعامل با همکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها ارایه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha