روستای انباردان بستان‌آباد قرنطینه می‌شود

تبریز - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان بستان‌آباد گفت: روستای انباردان این شهرستان به عنوان کانون شیوع کرونای انگلیسی قرنطینه خواهد شد.

دکتر زوارکعبه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاکنون ۱۶ مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در شهرستان شناسایی شد، افزود: ۱۵ نفر از این تعداد در روستای انباردان ساکن هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت این روستا به علت شیوع کرونای انگلیسی بحرانی است گفت: احتمال افزایش آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در این روستا با انجام تست های بیشتر وجود دارد.

زوارکعبه با بیان اینکه تا به امروز در این شهرستان هشت هزار و ۵۹۹ تست کرونا انجام شده افزود: یک هزار و ۷۳۱ نفر از این تعداد مثبت بوده و ۷۹ نفر فوتی بر اثر کرونا در شهرستان ثبت شده است.

وی گفت:بر اساس تصمیمات ستاد کرونای شهرستان، ورودی و خروجی های روستای انباردان تحت کنترل عوامل بهداشتی  قرار می گیرد و افراد مشکوک به مراکز درمانی و قرنطینه شدن هدایت خواهند شد.

وی رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم را راهکار اصلی در مبارزه با کرونا عنوان کرد و افزود: تا زمانی که به تصمیمات ستاد ملی کرونا و پروتکل های بهداشتی توجه نشود دستاورد خوبی در مبارزه با این ویروس نخواهیم داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha