شفافیت حضور در مناقصه های حوزه آب و برق با «سامانه وندورلیست»

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساتکاب گفت: افتتاح «سامانه وندورلیست» مرجعی قابل دسترس، برای معرفی شرکت‌های فعال دربخش صنعت آب و برق ایجاد شده تا علاوه بر ایجاد فضای رقابتی برای فعالان این حوزه، امکان رصد و اعتبارسنجی شرکت‌های ثبت شده برای حضور در مناقصه ها، فراهم شود.

به‌گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت‌ نیرو،  "محمدولی علاءالدینی" افزود: ساتکاب، متمرکز بر بخش «سازوکاری» شده و در این زمینه، به عنوان یک حلقه ارتباطی با مشاوران و پیمانکاران در حوزه صنعت آب و برق ارتباط برقرار کرده تا بتواند از ظرفیت‌های موجود در این زمینه به نحو احسن بهره ببرد.
وی افزود: افتتاح "سامانه وندورلیست" (خریداران حرفه ای) توسط وزیر نیرو، در سی و دومین پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با مسوولیت اجرایی ساتکاب، مرجعی برای معرفی شرکت‌های فعال در بخش صنعت آب و برق ایجاد کرده تا با فراهم شدن امکان درج مزایا و معایب محصولات معرفی شده توسط مصرف کنندگان در سامانه وندورلیست، فضای رقابتی بیشتری برای ارتقای سطح کیفی محصولات نیز مهیا شود و علاوه بر آن امکان رصد و اعتبارسنجی شرکت‌های ثبت شده جهت حضور در مناقصه ها، برای دیگران نیز بیش از پیش تسهیل و تسریع شود.
به گفته مدیرعامل ساتکاب، این سامانه با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی پویا، کاهش خدمات انسانی، کاهش هدررفت زمان، کاهش هزینه کاغذ مورد استفاده جهت ثبت اطلاعات، کاهش خدمات انسانی مورد نیاز، جامعیت اطلاعات تولید کننده صنعت آب و برق، امکان رصد محصولات تولید و تایید شده صنعت آب و برق بخش خصوصی و غیر از آن، قابلیت ارزیابی محصولات تولید شده توسط همگان، ارتقای سطح رضایت‌مندی و ارتباط موثر بخش‌های تولیدی طراحی و برای فعالان صنعت آب و برق اجرایی شده است.
علاءالدینی با بیان اینکه کلیه فعالان اقتصادی در «صنعت آب و برق» می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند، گفت: این سامانه فرصتی مغتنم برای فعالان اقتصادی است که با استفاده از آن امکان رانت و فساد کاهش می‌یابد و از سویی با ایجاد مرجعی مطمئن برای این گروه، شتاب‌دهی بیشتری به عملیات تولیدی آنها بخشیده می‌شود.
این گزارش می‌افزاید، علاقه‌مندان به استفاده از سامانه یاد شده می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی سایت ساتکاب www.satkab.ir، اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha