بیش از ۱۸۰۰ تن کالای اساسی در مهاباد توزیع شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: امسال هزار و ۸۳۳ تن کالای اساسی مورد نیاز شهروندان با نرخ دولتی در راستای ایجاد تعادل در بازار این شهرستان توزیع شده است.

محمد جهین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقلام شامل برنج، شکر، گوشت مرغ منجمد و قرمز ، قند، چای و روغن بوده که در مراکز عرضه این شهرستان در مناطق شهری و روستایی توزیع و در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه توزیع کالاهای اساسی امسال بیشتر از سال گذشته صورت گرفته است، ادامه داد: از این میزان کالای توزیع شده، ۷۵۰ تن شامل برنج بوده که این میزان در مقایسه با سال گذشته سه برابر افزایش یافته است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد اظهار داشت: امسال همچنین ۷۰۰ تن شکر و ۱۵۰ تن قند نیز در این شهرستان با قیمت مصوب توزیع شده که ۳۵ تن قند از این میزان هم اکنون در حال توزیع است.

جهین، در زمینه توزیع چای نیز بیان کرد: برای نخستین بار در آذربایجان غربی این شهرستان توانست در سال گذشته ۹۸ تن و در سال جاری نیز ۲۰ تن چای با نرخ دولتی را جذب و توزیع کند که با استقبال بسیار خوبی از سوی شهروندان مواجه شد. 

وی اضافه کرد: امسال همچنین ۱۳۵ تن روغن برای تامین نیاز این شهرستان در نظر گرفته و در سطح مهاباد توزیع شد. 

جهین در زمینه توزیع گوشت مرغ نیز گفت: امسال ۷۸ تن گوشت مرغ منجمد در این شهرستان توزیع شده است و هم اینک نیز روزانه پنج تا ۶ تن گوشت مرغ گرم و چهار تن گوشت مرغ منجمد برای تعادل بازار در حال توزیع است و ذخایر خوبی نیز در استان وجود دارد که در صورت نیاز عرضه خواهد شد. 

وی تاکید کرد: ذخایر کالاهای اساسی در انبارهای این شهرستان از موجودی خوبی برخوردار بوده و حتی بیش از نیاز این شهرستان است به طوری که نگرانی در تامین هیچکدام از این کالاها وجود ندارد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد ادامه داد: برای تامین میوه شب عید نیز تدابیر لازم اندیشیده شده و سیب مورد نیاز در انبارها موجود بوده و ۱۲۰ تن پرتقال نیز برای این شهرستان اختصاص یافته است که به تریج جذب و توزیع خواهد شد.  

وی افزود: مصرف‌کنندگانی که در مورد نحوه و قیمت توزیع آن شکایتی دارند، می‌توانند با شماره تلفن ۱۲۴ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.

شهرستان ۲۴۱ هزار نفری مهاباد دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی است و اصناف بزرگترین بخش اقتصادی این شهرستان را تشکیل می‌دهند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha