فرودگاه جاجرم خراسان شمالی بازسازی می‌شود

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: فرودگاه جاجرم براساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان برنامه‌ریزی استان، معاونت عمرانی استانداری و شرکت آلومینیای جاجرم بازسازی، اصلاح و تکمیل می‌شود.

محمدعلی شجاعی روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه مرکز آموزش هوانوردی «فرا سپهر ایرانیان» در فرودگاه بجنورد اظهار داشت: همچنین در تفاهم نامه منعقد شده، اتصال به راه آهن سراسری کشور از طریق  ساخت ایستگاه امیرآباد توسط آلومینای جاجرم انجام می شود.

وی ساخت فرودگاه و راه آهن را محورهای اصلی توسعه استان دانست و گفت: با اقدامات زیربنایی و توسعه آن شاهد تولید ثروت و ایجاد اشتغال برای مردم استان خواهیم بود.

شجاعی توسعه مراکز آموزش صنعت هوانوردی را مهم دانست و اظهار داشت: توسعه این صنعت از ملزومات کشور است و از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه باید قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: پیگیری‌های لازم برای افزایش تعداد پروازها به سایر استان ها از فرودگاه بجنورد انجام شده، اما به علت شیوع ویروس کرونا مانع انجام آن شده است.

شجاعی همچنین خواستار توسعه آموزش در حوزه خلبانی، اختصاص سهمیه برای بورس جوانان استان، ایرتاکسی و مهمانداری در مجموعه کادر پرواز این مرکز شد.

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد با بیان اینکه با احتساب ۲ هواپیمایی که شرکت فرا سپهر ایرانیان در اختیار داشت هم اینک تعداد هواپیماهای آن به چهار فرونده رسیده است  گفت: در این مرکز آموزش خلبانی به علاقه مندان ارائه می شود.

محمدابراهیم قدمگاهی افزود: در این فرودگاه ظرفیت و پتانسیل برای آموزش خلبانی و حتی مهمان دار وجود دارد و از سوی شهروندان این استان و همچنین علاقه مندان از سایر استان ها مورد استقبال نیز قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: این شرکت هم اینک به دنبال مجوز فعالیت ایر تاکسی نیز است که امیدوار این مهم تحقق یابد.

وی گفت: حتی این شرکت به دنبال این است که ۲ فروند هواپیمای کوچک با ۴۰ تا ۵۰ نفر سرنشین نیز تهیه کند که برای عملی شدن این مهم نیاز به حمایت از سوی استان است.

فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی در هفته میزبان هشت برنامه پروازی شرکت های هواپیمایی ایران ایر، ماهان و آسمان است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha