امسال شهرستان سامان میزبان گردشگران نوروزی نیست

شهرکرد- ایرنا- فرماندار سامان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید، این شهرستان امسال پذیرای مسافران و گردشگران نیست و در این زمینه محدودیت‌های ستاد کرونا اجرایی خواهد شد.

کمال اکبریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: امیدارم در آینده‌ای نزدیک در دوران پساکرونا، بتوانیم از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در شهرستان سامان میزبانی مطلوبی داشته باشیم.
وی افزود: هم‌اکنون استفاده از ماسک بین مردم در مکان‌ها و فضاهای عمومی این شهرستان به ۷۶ درصد رسیده است و در این مدت استفاده از ماسک مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان سامان ۸۵ درصد است.
اکبریان تصریح کرد: استفاده از ماسک بین کارکنان دستگاه‌های اجرایی الزام است و اکنون ۹۱ درصد کارمندان در شهرستان سامان از ماسک استفاده می‌کنند.
وی یادآور شد: از مردم تقاضا می‌شود در این مدت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را به‌طور دقیق‌تر از قبل رعایت و همچنان از حضور در تجمع‌ها، مکان‌های شلوغ و سربسته، مراسم عروسی و ترحیم و سایر مناطق پُررفت و آمد خودداری کنند.
فرماندار سامان اظهار داشت: محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی شامل ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع، همایش، مراسم عروسی و ختم، سیمنار و جشنواره‌ها، جلوگیری از پذیرش هرگونه مهمان به‌ویژه از استان خوزستان، نظارت بیشتر بر ناوگان حمل مسافر و بار و جلوگیری از ادامه سفر افراد مشکوک و مبتلا است.
اکبریان گفت: در صورت مشاهده خودروهای غیربومی دارای پلاک مربوط به مناطق قرمز کشور در مدت اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرستان سامان، ضمن هدایت این خودروها به خارج از شهرستان نسبت به اعمال جریمه آنان اقدام می‌شود.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲ شهرستان بن و خانمیرزا در وضعیت آبی(کم خطر) شیوع کرونا و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.
چهارمحال و بختیاری هفدهمین استانی است که شیوع ویروس کرونای انگلیسی در آن به اثبات رسید.
ویروس جهش یافته کرونا، معروف به کرونای انگلیسی، از قدرت سرایت‌پذیری بیشتری برخوردار است یعنی تا حدود ۸۰ درصد بیشتر از کرونای قبلی قابلیت انتقال و مبتلا کردن افراد جامعه را دارد و درصد کشندگی آن نیز ۳۰ درصد بیشتر از نوع معمولی آن است.
سامان در ۱۶ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است که بخشی از رودخانه زاینده‌رود از آن عبور می‌کند و همه ساله در نوروز هزاران گردشگر به این شهرستان سفر می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =