ترقی: شرط بالا رفتن مشارکت در انتخابات بهبود وضع اقتصادی است

تهران- ایرنا- عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی شرط بالا رفتن نرخ مشارکت در انتخابات را بهبود وضع اقتصادی عنوان کرد و افزود: نیازی به فداکردن مشارکت با پیش کشیدن بحث کارآمدی نیست هر چند در وضعیت کنونی کشور کارآمدی در حد مشارکت ضروری است.  

حمید رضا ترقی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا،  فضای انتخابات ریاست جمهوری را در حال سامان‌یابی و فعال شدن دانست و رقابت اصلی را میان دو قطب و گفتمان مذاکره و مقاومت ارزیابی کرد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ را پرشور و رقابتی توصیف کرد و ادامه داد: رقابت این انتخابات درون جریانی و میان اصولگرایان نخواهد بود. ضمن اینکه تکثر نامزدها بعد از نظر شورای نگهبان و نهایی شدن نامزد برتر حل خواهد شد.

ترقی درباره تقابل‌سازی و ایجاد دوقطبی «مشارکت» و «کارآمدی» و تقدم کارآمدی از سوی برخی جریان‌های اصولگرا، خاطرنشان کرد: مشارکت در حد معقول بالا خواهد رفت و نیازی به فداکردن آن با پیش کشیدن بحث کارآمدی نیست هر چند در  وضعیت کنونی کشور کارآمدی هم در حد مشارکت ضروری است.

وی شرط بالا رفتن نرخ مشارکت را بهبود وضع اقتصادی عنوان کرد و افزود: مشارکت رابطه مستقیمی با رضایت‌مندی مردم از وضع زندگی و اقتصادی خود دارد. وجود رقابت و نامزد مورد نظر کمتر از ۲۰ درصد در مشارکت اثر دارد. رسیدگی جدی به اقشار دهک‌های ۱ تا ۵ و هدفمندسازی واقعی یارانه‌ها برای کاهش فاصله طبقاتی عدم سیاه نمایی در تبلیغات انتخاباتی و امید آفرینی در نرخ مشارکت موثر است.

این فعال اصولگرا، درباره تاثیر بالا بردن مطالبات و انتظارات از دولت با انتقاد از وضعیت کنونی، گفت: فرصت انتخابات برای نقد وضع فعلی و شناخت مطالبات مردم و بیان انتظارات از نخستین دولت در گام دوم انقلاب است. بدیهی است نباید مطالبات را بیش از توان و امکانات واقعی کشور بالا برد ولی باید در هرحال امیدبخش و متناسب با فرایند انقلاب طراحی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =