نخستین بیمار مبتلا به کرونا انگلیسی در شاهرود شناسایی شد

شاهرود - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در شاهرود خبر داد و گفت: حال عمومی این بیمار خوب است.

به گزارش ایرنا، احسان بینش شامگاه سه شنبه با بیان اینکه مورد شناسایی شده سابقه مسافرت به خارج از شهرستان را نداشته است، افزود: احتمال شناسایی موارد بیشتری از ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در روزهای آینده وجود دارد.

وی با بیان اینکه همکاران ما از اطرافیان این بیمار نمونه آزمایشگاهی گرفته و آنان را در قرنطینه قرار خواهند داد، تصریح کرد: شهروندان باید بیش از پیش شیوه نامه های بهداشتی رعایت کرده و از مسافرت ها و دید و بازدیدهای حضوری پرهیز کنند.

بینش پرهیز از تجمعات را برای جلوگیری از موج بعدی ابتلا به ویروس کرونا ضروری خواند و اظهار داشت: با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی و آغاز مسافرت ها و دید و بازدیدهای عید، نگرانی ما را در مورد موج بعدی بیماری افزایش داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی ۳۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و افزود: با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان از آغاز همه گیری تاکنون در شرق استان سمنان به هفت هزار و ۶۴۶ تن رسید.

به گفته وی، هم اکنون ۵۴ بیمار در بخش های مختص به این بیماری در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری بوده که از این تعداد ۱۲ تن در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۹ اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و ۵۵۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۷۹۷ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۵۵۹ تن رسید.

همچنین با فوت ۸۱ تن از مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در ایران به ۶۰ هزار و ۸۶۷ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha