۹۶درصد اعتبارات طرح مشاغل خانگی خراسان رضوی پرداخت شد

مشهد- ایرنا- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به اعتبارات استان در طرح مشاغل خانگی گفت: امسال ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به مشاغل خانگی اختصاص یافت که تاکنون ۹۶ درصد آن پرداخت شده و بقیه آن تا پایان سال تخصیص خواهد یافت.

مشاغل یا کسب و کارهای خانگی فعالیت‌هایی را شامل می‌شود که توسط عضو یا اعضای خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای همجوار شکل می‌گیرد و به تولید خدمت یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی منجر می‌شود.

حمیدرضا پناه روز سه‌شنبه در نشست مدیران اقتصادی خراسان رضوی با خبرنگاران همچنین در خصوص بنگاههای آسیب دیده از کرونا در این استان گفت: در سامانه کارا، ۳۸ هزار و ۷۴ فقره پرونده از ۱۴ رسته برای دریافت تسهیلات بنگاههای آسیب دیده از کرونا در استان تشکیل شده است.

وی با بیان این که مبلغ تسهیلات این بنگاهها هشت هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال تعیین شده است افزود: تا کنون ۶ هزار و ۸۴۱ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی به ۳۱ هزار و ۹۵۸ فقره پرونده پرداخت شده است و بقیه پرونده‌ها نیز در حال دریافت تسهیلات هستند.

اواخر اردیبهشت ماه امسال در پی بروز تبعات اقتصادی شیوع کرونا، سامانه کارا در کنار ۲ بخش "اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر" بخش جدیدی را به نام "تسهیلات دوره کرونا" تعریف کرد که در مرحله نخست فعالیت، بر اساس داده‌هایی که در اختیار معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار داشت به کارفرمایان مشمول پیامک ارسال شد تا صورت تایید، متقاضیان و کارفرمایان ثبت‌نام خود را در سامانه کارا آغاز کنند تا پس از ارسال اطلاعات آنها به بانک عامل، تسهیلات مورد نظر را دریافت کنند.

بر اساس اعلام رسمی تاکنون یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۵۵۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۰ هزار و ۸۶۷ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha