ارتباط اسناد بالادستی در برنامه راهبردی سازمان فرهنگ باید روشن‌تر شود

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در بودجه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای سال آینده شاهد واقع‌گرایی، آینده‌نگری و انعطاف‌پذیری هستیم، تاکید کرد: ارتباط اسنادبالادستی در برنامه راهبردی باید روشن‌تر شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا،‌ سید عباس صالحی روز سه شنبه در جلسه شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به بررسی ویژگی‌های برنامه و بودجه ۱۴۰۰ این سازمان پرداخت و گفت: در  برنامه‌ای که برای بودجه سال۱۴۰۰ سازمان فرهنگ و ارتباطات بیان شده شاهد این هستیم که واقعیات و منابع مالی از گذشته تاکنون مدنظر قرار گرفته است، به طورکلی می‌توان گفت یک بودجه شفاف برای سال آینده را شاهد هستیم.

برای برنامه‌های فرهنگی این سازمان برای سال آینده نیز باید یک تعریف درست از انتظارات را از این برنامه داشته باشیم، ابتدا برنامه جدید باید براساس بودجه سال آینده سطح‌بندی شود، البته سنجه‌های برنامه و اقدام نیز باید در این میان مدنظر قرار بگیرد.در واقع باید سنجه‌های ارزیابی و اثربخشی مورد بررسی قرار گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر این است که باید اسنادبالادستی که در برنامه راهبردی تاثیرگذار است خط‌های اتصال آن روشن‌تر شود، به طور کلی باید قالب‌ریزی بودجه تعریف و تبیین درستی بشود تا براساس آن دستورالعمل بودجه به شورا ارائه شود.

صالحی یادآور شد: پیشنهاد بنده این است که گزارش برنامه‌های کلی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای اعضای شورا ارسال شود تا نظرات خود را سریعا ارائه کنند و این مجموعه نیز بتواند برنامه‌ریزی خوب و هدفمندی را برای سال آینده داشته باشد.

هریک از اعضا پس از ارائه گزارش‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به اختصار انتقادات و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha