۳۷ روستای خراسان رضوی از آب شرب برخوردار شدند

مشهد- ایرنا- ۳۷ روستای خراسان رضوی همزمان با افتتاح ۴۰۰ پروژه آب رسانی در سطح کشور در قالب پویش الف- ب ایران وزارت نیرو از آب شرب پایدار برخوردار شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا این پروژه‌ها روز سه شنبه از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و رضا اردکانیان وزیر نیرو در قالب چهل و چهارمین پویش "هر هفته الف- ب ایران" در ۶ استان کشور به بهره برداری رسید.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در مراسم بهره برداری از این پروژه ها که در شهرستان قوچان برپا شد گفت: ۳۷ روستای خراسان رضوی با ۴۳ هزار و ۵۶۵ نفر جمعیت امروز از آب شرب پایدار برخوردار شدند.
سید ابراهیم علوی افزود: این پروژه های آبرسانی با سرمایه گذاری ۵۱۳ میلیارد ریالی از محل اعتبارات ملی، استانی و بخش خصوصی در شهرستانهای نیشابور، تربت حیدریه، گناباد، قوچان، تربت جام، فریمان، تایباد، چناران، گلبهار و کوهسرخ به بهره برداری رسیده است.
وی اضافه کرد: در اجرای این پروژه ها ضمن حفر و تجهیز ۱۱ حلقه چاه با دبی ۸۰ لیتر برثانیه، مخزن ذخیره به ظرفیت سه هزار و ۸۰۰ متر مکعب ساخته شده است و ۷۰ هزار و ۵۰۰ متر لوله گذاری خط انتقال صورت گرفته و ۶۲ هزار و ۶۳۳ متر شبکه توزیع نیز احداث شده است. 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: در سی و دومین مرحله از این پویش هم که آذرماه امسال برگزار شد ۳۳ هزار و ۸۰۰ نفرجمعیت ساکن در ۴۲ روستای خراسان رضوی با سرمایه گذاری ۳۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از آب شرب سالم بهره مند شدند.

در حال حاضر ۷۶ شهرستان خراسان رضوی به جز مشهد و ۲ هزار و ۲۶۰ روستای استان خراسان رضوی در مجموع با جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب  استان خراسان رضوی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha