استاندار هرمزگان: محرومیت بشاگرد تا پایان دولت خاتمه می‌یابد

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: با تکمیل اقدام‌های درحال انجام در حوزه‌های مختلف، شهرستان بشاگرد تا پایان دولت جزو شهرستان های برخوردار خواهد شد.

فریدون همتی روز سه شنبه در حاشیه سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به هرمزگان در بشاگرد اظهار داشت: اقدام های زیربنایی و اشتغال زایی مختلفی برای رفع محرومیت در این شهرستان درحال انجام است که با به سرانجام رسیدن آنها بشاگرد براساس شاخص‌ها تبدیل به شهرستانی برخوردار خواهد شد.

۵۰ سایت تلفن همراه نسل سوم و چهارم هزار و در شهرستان بشاگرد راه‌اندازی شده و یا ارتقاء فناوری داشته است که ۷۷ روستا دارای چهار هزار و ۲۶۸ خانوار با جمعیتی برابر با ۱۶ هزار و ۴۰۶ نفر را پوشش می دهند.

وی با اشاره به سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرق هرمزگان و به خصوص بشاگرد، بیان داشت: امروز شاهد توسعه قابل توجه در حوزه ارتباطات در این شهرستان هستیم که این اقدام وزارت ارتباطات در سال ۹۹ برای رفع محرومیت در شهرستان بشاگرد انجام شد.

رییس شورای اداری هرمزگان افزود: اقدامی که در کوتاه مدت برای برقراری و توسعه ارتباطات و ارتقاء شبکه تلفن همراه و دسترسی مردم بشاگرد به شبکه دیتا پرسرعت انجام شد یک اقدام جهادی بود، ایجاد دسترسی به اینترنت پرسرعت به ویژه در شرایط کورنا برای شهرستانی که به لحاظ شرایط جغرافیایی ناهمواری های بسیاری داشته و کوهستانی بوده بسیار سخت است.

وی به موضوع اشتغال نیز پرداخت و اشاره کرد: اکتشاف ۲ معدن بزرگ منگنز به ظرفیت هر معدن ۵۰ هزار تن انجام شده و تلاش داریم آن ها را به سرعت برای فعال شدن آماده کنیم، همچنین برنامه هایی برای جذب سرمایه‌گذار جهت ایجاد یک کشت و صنعت نیز در دست اقدام است.

استاندار هرمزگان گفت: همچنین بشاگرد از شمال به جنوب و از شرق به غرب به شبکه ارتباطی وصل می شود که مجموعه این اقدام‌ها تحولی در شهرستان بشاگرد ایجاد می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha