آذری جهرمی: همه روستاهای بشاگرد تا فروردین به اینترنت متصل می‌شوند

بندرعباس - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه ۸۵ درصد روستاهای بشاگرد به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، گفت: همه روستاهای بشاگرد تا فروردین به شبکه جهانی اینترنت متصل می شوند.

به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز سه شنبه در نخستین روز سفر استانی خود به هرمزگان برای بررسی ارتباطات روستایی به روستای «وی» شهرستان بشاگرد رفت و در جمع مردم این روستا تاکید کرد که ارتباطات حق شماست؛ هر کاری هم که تا به امروز در این حوزه انجام شده، وظیفه دولت بوده است.

وی خطاب به مردم گفت: هدف امروز من برای حاضر شدن در جمع شما دریافت یک پاسخ مشخص است، اینکه «آیا از زحماتی که بخش ارتباطات تا به امروز کشیدند تا شما را به شبکه جهانی متصل کنند، امکان آموزش مجازی را فراهم کنند، بستر خرید و فروش اینترنتی صنایع دستی را فراهم کنند، فاصله تهران تا بشاگرد را به یک کلیک برسانند و از آن مهمتر مردم این روستا را نظارت پذیر بر بخش مدیریت کنند راضی هستید؟»

آذری جهرمی ادامه داد: یکی از مردم منطقه فیلمی گرفته بود که شاید این فیلم ۳۰ ثانیه بود و از چند کانال مختلف به دست من رسید که یک قسمت از مسیر فیبر نوری را درست حفاری نکرده بودند که به همکارانم نشان دادم و تاکید داشتم که باید ظرف امشب مشکل فیبر نوری منطقه حل شود و به شوخی به آنها هم این مسئله را گوشزد کردم که خودتان اینترنت را دایر کردید اولین نقد آن هم متوجه خودتان شد.

وی افزود: از این پس شما هم می‌توانید نظارت میدانی بر خادمان خود داشته باشید که اولین اتفاق هم شب گذشته افتاد و بنابراین برقراری شبکه ارتباطی فرصت و حقوقی فراهم آورده تا بتوانید مطالباتتان را پیگیری کنید. 

آذری جهرمی گفت: رضایت مردم سرمایه بزرگی برای ما مسئولان است و خداوند همین رضایت شما را برکتی برای برداشتن گام‌های بعدی قرار دهد.

آذری جهرمی خاطر نشان کرد: محور اصلی محورمیت زدایی از شهرستان بشاگرد بود که یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تنها در این منطقه سرمایه گذاری شد که نتیجه آن حداث افزون ‌بر ۷۶ سایت تلفن همراه و ۲۴۰ کیلومتر خط فیبرنوری است.

وی ادامه داد: اکنون دانش آموزان و دانشجویان این مناطق می‌توانند در فضای ناشی از کرونا از آموزش اینترنتی استفاده کنند و این اقدام‌ها در زمان کوتاهی انجام گرفت که حاصل کار گروه های جهادی و همراهی خوب مسوولان استان است.

وی در ادامه از جوانان گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی به دلیل همکاری با وزارت ارتباطات در دایر کردن دکلهای ارتباطی، برق رسانی و جاده کشی قدردانی کرد و گفت: امروز نوزدهم اسفند ماه است و ۸۵ درصد روستاهای شهرستان بشاگرد به اینترنت متصل شده‌اند و این قول را به شما می دهم که تا اول فروردین ماه ۱۰۰ درصد روستاهای بشاگرد به شبکه جهانی متصل شوند.

آذری جهرمی ادامه داد: همچنین بچه‌های پرسپولیسی روستا «وی» از ما درخواست داشتند تا زمین خاکی آنها را چمن مصنوعی کنیم. همین جا این قول را می دهیم که تا خرداد ماه این زمین خاکی تبدیل به چمن مصنوعی شود و این هدیه اپراتورها به گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی است.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: دانش آموزان مدرسه پنج کلاسه روستا از ما درخواست دارند تا مدرسه آنها را هوشمند کنیم؛ این قول را هم می دهیم تا این مدرسه را نیز هوشمند کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: دولت تلاش زیادی دراین حوزه انجام داده و البته هرچه بود وظیفه است اما شما از این پس شما هم می‌توانید نظارت میدانی بر خادمان خود داشته باشید و اینگونه مسائل را منعکس کنید تا رسیدگی شود.

آذری جهرمی با قدردانی از گروه جهانی حاج قاسم در زمینه اجرای طرح های ارتباطات تصریح کرد: این گروه ضمن تلاش برای توسعه این منطقه قوت قلب هم برای ما هستند زیرا در بخش ارتباطات برای  پایدار کردن دکل، برق رسانی ، جاده کشی همراهی کرده اند.

در پایان وزیر ارتباطات با تقدیم لوحی از گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =