مرحله دوم پویش ازدواج جوانان در آذربایجان‌غربی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: مرحله دوم پویش جوانان با همراهی خیّران در آستانه عید سعید مبعث آغاز شده و تا عید فطر (اواخر اردیبهشت) ادامه دارد.

محمدحسین حسنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مرحله اول این پویش نیز در هفته ازدواج سال جاری با هدف تامین جهیزیه و خدمات ازدواج برای زوج‌های جوان برگزار شده بود.

وی اضافه کرد: طی سال‌های اخیر سن ازدواج در کشور بسیار افزایش یافته و به بالای ۳۰ سال رسیده است و این در ۲۰ سال آینده موجب خواهد شد تا جمعیت فعال کشور کاهش یابد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تاکید کرد: اگر نتوانیم آمار ازدواج و باروری را افزایش دهیم، جامعه با یک فاجعه جمعیتی مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: باید برای ازدواج‌های پایدار و موفق در کشور برنامه‌ریزی داشته باشیم و یکی از اقدامات خوب در این زمینه کمک به جوانانی است که تمایل به ازدواج دارند ولی شرایط اقتصادی برای آنان مهیا نیست.

حسنی اظهار کرد: در حال‌حاضر ۱۳ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج در استان وجود دارد که در ارومیه، پیرانشهر، اشنویه، بوکان مشغول به فعالیت هستند.

وی گفت: اداره ورزش و جوانان در شهرستان های مختلف استان از کسانی که نمی‌توانند هزینه مشاوره در این مراکز را پرداخت کنند، حمایت می‌کند.

وی افزود: جمع کل متقاضیان وام ازدواج در استان طی امسال ۴۳ هزار و ۲۷۶ نفر بوده که تاکنون ۳۴ هزار و ۱۴۷ نفر از آنان وام دریافت کرده و همچنین ۹ هزار و ۱۲۹ نفر نیز در صف انتظار برای دریافت وام قرار دارند.

به گزارش ایرنا، صدها هزار نفر در آذربایجان غربی در سن ازدواج قرار دارند ولی به خاطر شرایط مالی، امکان ازدواج ندارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha