دستگیری سارق حرفه‌ای در اشنویه و ۲ خبر کوتاه از جنوب آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- دستگیری یک سارق حرفه ای در اشنویه، کشف ۱.۵ تن زغال تهیه شده از چوب درختان جنگلی در سردشت و دستگیری چهار شکارچی متخلف در مهاباد از جمله اخبار کوتاه جنوب آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته است.

فرمانده انتظامی اشنویه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماموران انتظامی این شهرستان موفق شدند یک سارق حرفه‌ای منازل را با پنج فقره سرقت شناسایی و دستگیر کنند. 

سرهنگ طالب قلی‌زاده افزود: در پی وقوع چندین فقرە سرقت از منازل و بە دلیل حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی اشنویه با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق شدند این سارق حرفەای را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند که در بازجویی‌های فنی بە پنج فقرە سرقت از منازل شامل طلا، جواهرات و لوازم خانگی بە ارزش ۲ میلیارد ریال اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه پس از اعتراف متهم، پروندە وی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به سامانه ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

کشف و ضبط ۱.۵ تن زغال چوب جنگلی در سردشت

فرمانده انتظامی سردشت گفت: در یک ماموریت مشترک یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی یک تن و نیم زغال چوب جنگلی انباشت شده در یک محل را در این شهرستان کشف و ضبط شد. 

سرهنگ موسی بهاری اظهار کرد: این میزان زغال انباشت شده که از درختان جنگلی به صورت غیر قانونی تهیه شده بود، با گزارش شهروندان به پلیس آگاهی و یگان حفاظت منابع طبیعی کشف شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، مراتب در اولویت کاری قرار گرفت و در یک عملیات مشترک و با اقدامات فنی محل مورد نظر شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی ماموران جهت بررسی و بازرسی به محل مورد نظر اعزام شدند.

سرهنگ بهاری ارزش این میزان زغال را ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی اضافه کرد: در این راستا ۲ نفر دستگیر و پرونده ای تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

چهار شکارچی متخلف در مهاباد دستگیر شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: چهار شکارچی متخلف که به صورت غیرمجاز در زیستگاه های این شهرستان اقدام به شکار پرندگان می‌کردند، دستگیر شدند.

فاروق سخنور با بیان اینکه این شکارچیان در ۲ عملیات مجزا دستگیر شده‌اند، اظهار داشت: یکی از این شکارچیان در حوالی روستای حمزه آباد در بخش خلیفان در حین شکار کبک بود که با هوشیاری ماموران یگان حفاظت دستگیر شد.

وی ادامه داد: از این شکارچی یک دستگاه موتورسیکلت، سه بال کبک زنده، سه عدد قفس و ده رشته دام زنده گیری پرنده کشف و ضبط شد.

سخنور اضافه کرد: سه شکارچی متخلف دیگری نیز در تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان در حال شکار پرندگان  بودند، که توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست شناسایی و دستگیر شد.

وی اضافه کرد: از این شکارچیان متخلف هم سه قبضه اسلحه شکاری، یک رشته فشنگدان و لاشه سه قطعه خوتکا کشف و ضبط و متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند. 

اشنویه، سردشت و مهاباد از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی به شمار می روند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha