۱۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84258068
۰ نفر

برچسب‌ها

ترک خوردگی بدنه ایستگاه فضایی بین المللی

مسکو - ایرنا - شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه از وجود دو ترک در بدنه ایستگاه فضایی بین المللی خبر داد که موجب خروج اکسیژن از این مرکز فضایی شده است.

به گزارش ایرنا، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (سه شنبه) گزارش داد: «سرگئی ریژکوف» و «کود سورچکوف» دو خدمه روس ایستگاه فضایی بین المللی امروز به مرمت و پر کردن یک ترک در بدنه این مرکز فضایی می پردازند.  

در این گزارش به نقل از اطلاعات دفتر مطبوعاتی شرکت موشک سازی انرگیای روسیه گفته شد: فضانوردان روس با کمک و راهنمایی متخصصان مرکز هدایت پروازهای فضایی روسیه سطح بدنه ایستگاه فضایی بین المللی را در محل ترک خوردگی پاک می کنند و با ماده ویژه عایق سازی پر می کنند.

بر اساس گزارش این رسانه، فضانوردان روس هفته گذشته به این شیوه یک ترک خوردگی در ایستگاه را تعمیر کرده و با سه لایه ماده عایق کننده آن را پر کردند. 

 مساله نشت اکسیژن از ایستگاه فضایی بین المللی از سال ۲۰۱۹ آغاز شد و فضانوردان از ان زمان به جستجوی ترک خوردگی بر روی بدنه ایستگاه بودند. 

 ایستگاه فضایی بین المللی، در واقع آزمایشگاه فضایی بین المللی است که از روز دوم نوامبر سال  ۲۰۰۰ تاکنون، به طور مداوم سرنشین داشته است. «ویلیام شپ شپارد»، فضانورد ناسا و فرمانده مأموریت «اکسپدیشن ۱»، «سرگئی کریکالف» و «یوری گیدزنکو» مهندسان پرواز این مأموریت نخستین ساکنان ایستگاه فضایی بودند.

در این ایستگاه که با سرعت هشت کیلومتر در ثانیه حرکت می‌کند و تقریبا هر ۹۰ دقیقه یک بار به دور مدار زمین می‌چرخد،  یک گروه بین المللی ۶ نفره از کشورهایی از جمله روسیه، آمریکا ، ژاپن و آژانس فضایی اروپا کار و زندگی می‌کنند.

بیش از  دو هزار و ٧٠٠ آزمایش توسط خدمه ۱۰۸ کشور مختلف در ایستگاه فضایی بین المللی انجام شده است. این آزمایشات فناوری‌های نوآورانه مانند بازیافت ضایعات پلاستیکی و فیلتر کردن دی اکسید کربن که هر دو گام‌های حیاتی برای مأموریت‌های دراز مدت روی سطح ماه محسوب می‌شوند را مورد بررسی قرار داده‌اند.

در حالی که در ابتدا این ایستگاه فضایی فقط سه ماژول داشت، اکنون این مجموعه تحقیقاتی به بزرگی یک خانه پنج خوابه با یک سالن ورزشی، دو حمام و دستشویی و یک پنجره با دید ۳۶۰ درجه به زمین است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =