فرماندار مرند بر حفاظت از منابع آبی تاکید کرد

تبریز- ایرنا- فرماندار ویژه مرند گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی و برداشت‌های بی رویه از آب‌های زیر زمینی، پایداری منابع آبی از بین رفته است و لزوم حفاظت از منابع آبی بیشتر احساس می‌شود.

داود گرشاسبی روز سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرند با بیان اینکه آب، یکی از زیرساخت های مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی است بر مدیریت صحیح آن تاکید کرد.

وی افزود: طبق بررسی های صورت گرفته متاسفانه در حوزه کشاورزی، مازاد برداشت آب داریم که عده ای از افراد بدون توجه به حق برداشت، باعث افت سطح آبهای زیر زمینی می شوند.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به اصلاح و تغییر الگوی کشت برای کاهش هدر رفت آب درحوزه کشاورزی گفت: در شرایط کنونی باید با اصلاح و تغییر الگوی کشت و فرهنگ سازی برای این امر در مصرف بهینه آب، صرفه جویی شود.

وی با اشاره به افت سطح آبهای زیر زمینی اظهار داشت: با توجه به شرایط آبی شهرستان و افت آبهای زیر زمینی، نیاز به فرهنگ سازی و تلاش برای مدیریت بهینه آب بیش از پیش مشاهده می شود.

گرشاسبی ادامه داد: جهاد کشاورزی در زمینه تغییر الگوی کشت و هدایت کشاورزان برای آبیاری قطره ای و کاشت محصولات که نیاز به آب کمتری دارند برنامه ریزی کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =