دیدار سرزده رئیس قوه قضاییه از دادگستری و دادسرای دماوند

تهران – ایرنا – رئیس قوه قضاییه که امروز /سه شنبه/ وارد دماوند شد،در جریان حضورش در این شهرستان، به صورت سرزده از دادگستری و دادسرای دماوند بازدید کرد و دستور پیگیری برخی از پرونده‌ها را داد.

به گزارش ایرنا از دماوند، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رییس قوه قضاییه که به همراه شماری از مقامات عالی قضایی و اجرایی در هفته منابع طبیعی، برای شرکت در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال امروز وارد دماوند شده است، همچنین از آخرین وضعیت منابع طبیعی و محیط زیست این شهرستان بازدید کرد.

رئیسی در ابتدای ورود به شهرستان دماوند با حضور در مزار شهدا و تجدید پیمان با آرمان شهدای هشت سال دفاع مقدس، از آخرین وضعیت منابع طبیعی و محیط زیست منطقه بازدید کرد و پس از آن با حضور در فرمانداری شهرستان در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال شرکت نمود.

همچنین به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام رئیسی امروز به صورت سرزده از دادگستری و دادسرای دماوند بازدید کرد و در جریان این بازدید، ضمن گفتگو با قضات و کارکنان دادگستری و دادسرای شهرستان دماوند، به برخی از درخواست‌ها و شکایات مراجعه کنندگان رسیدگی و دستور پیگیری برخی از پرونده‌ها را صادر کرد.

محمدتقی تقی زاده، دادستان شهرستان دماوند در حاشیه این بازدید اظهار داشت: عمده تخلفات قانونی صورت می گیرد؛ بطور مثال در منطقه آویش به صورت واگذاری اراضی ملی و یا دشت مشاء و هشت بهشت به صورت مستثنیات، افرادی با قیمت ناچیز اقدام به خریداری اراضی نموده و زمانی که الحاق به بافت شهردای می شود، با صدها برابر افزایش قیمت طی سالیان گذشته سودهایی نصیب خود می کنند.

وی ادامه داد: مسئولیت این مناطق مربوط به شهرداری بوده که در سالهای گذشته هیچ اقدام و نظارتی صورت نگرفته است بطوری که اکنون توسعه یافته و اراضی کشاورزی از بین رفته است.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رییس قوه قضاییه نیز گفت: تخلفات اولویت هایی دارد که باید اولویت ها را شناسایی و در هر مرحله ای که قرار دارد، برخورد صورت گیرد؛ همین امر موجب رفع تخلفات و پیشگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه جسارت انجام تخلف را باید از بین برد، ادامه داد: باید ابتدا با تخلفات بزرگ برخورد شود تا متخلفان کوچک حساب کار دستشان آید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =